arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Budżet Obywatelski 2020: zgłoś projekt, zapisz się na warsztaty

Sobota, 8 lutego 2020 16:52

BO2020_logo_poziom_niebieskie

Do 24 lutego każda gdynianka i każdy gdynianin może złożyć swoje projekty dzielnicowe do Budżetu Obywatelskiego 2020, a także zgłosić się do udziału w warsztatach projektów miejskich. W sobotę, 1 lutego, zapraszamy na dzień otwarty Budżetu Obywatelskiego, 15 lutego na Maraton Pisania Projektów, a w każdy czwartek – na popołudniowe spotkania konsultacyjne.

- Budżet Obywatelski to najbardziej bezpośredni sposób w jaki możemy wpływać na to, co dzieje się w mieście – zachęca do udziału Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Najpierw zgłaszamy pomysły na przedsięwzięcia warte realizacji czy to w dzielnicy, czy to w całej Gdyni, a potem w głosowaniu wskazujemy te, które są dla nas najważniejsze.
Tegoroczna pula gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego to 10,6 mln zł. Realizowane dzięki tym środkom przedsięwzięcia mogą dotyczyć inwestycji (jak ścieżki rowerowe, boiska, mała architektura), ale też organizacji wydarzeń, jak spotkania, kursy np. języków obcych, festyny, zawody sportowe.
W BO zaangażować się może każda osoba mieszkająca w Gdyni, niezależnie od wieku i zameldowania.
W tym roku, tak jak w poprzednim,  pomysły mieszkańców i mieszkanek Gdyni mogą dotyczyć dwóch poziomów – dzielnicowego  i miejskiego. Te pierwsze zgłaszamy za pośrednictwem specjalnego formularza, z podziałem na małe (o wartości nie większej niż 10 tys. zł) oraz duże (90 proc. puli dla dzielnicy 

Wnioski można składać drogą elektroniczną przez stronę bo.gdynia.pl, jak również w formie papierowej  w:

 

Formularz, jak i wszystkie inne niezbędne dokumenty, dostępny jest na stronie bo.gdynia.pl, w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych, a także w wyżej wymienionych placówkach. 

Z kolei projekty miejskie zostaną wypracowane podczas warsztatów, na które zapisywać się można w tym samym czasie, w którym przyjmowane są projekty dzielnicowe. By dołączyć do grupy, należy zgłosić się poprzez stronę  badanialis.pl/warsztatybo2020. Warsztaty zaplanowano na trzy soboty: 29 lutego, 21 marca i 18 kwietnia, w godzinach 10-16.

Autorki i autorzy projektów, którzy potrzebują wsparcia w przygotowaniu projektu, mają wątpliwości bądź pytania, mogą przyjść na spotkania informacyjne:

• Dzień Otwarty Budżetu Obywatelskiego – sobota, 1 lutego, godz. 10.00-16.00

UrbanLab, al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (wejście od ul. Stryjskiej)

• Budżet Wieczorową Porą – punkt konsultacyjny w każdy czwartek między 27 stycznia 

a 24 lutego – do godziny 20.00, Laboratorium Innowacji Społecznych, ul. Żeromskiego 31 (wejście od ul. Derdowskiego)

• Maraton Pisania Projektów – z udziałem urzędników,  sobota, 15 lutego, godz. 10.00-16.00

UrbanLab, al. Zwycięstwa 96/98, budynek IVa Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego (wejście od ul. Stryjskiej)

Szczegółowe informacje mogące pomóc w pisaniu projektów znajdują się również na stronie www.bo.gdynia.pl Osoby piszące projekt znajdą tam m.in. cennik projektów, instrukcję do portalu mapowego, kontakty do poszczególnych jednostek miejskich czy potrzebne dokumenty.
Informacje można tez uzyskać w Laboratorium Innowacji Społecznych, od poniedziałku d- piątku w godz. 9.00–17.00, tel. 58 727 39 10, e-mail bo@gdynia.pl
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki