arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Gdyńskie Poruszenie!

Środa, 23 września 2020 13:23

Gdyńskie Poruszenie - Fitness Seniora

„Gdyńskie Poruszenie” to cykl bezpłatnych zajęć sportowych dla mieszkańców Gdyni. Spotkania odbywają się w siedmiu dzielnicach miasta, a ich łączna liczba w tygodniu sięga 35!

Autorski projekt Gdyńskiego Centrum Sportu skierowany jest do ludzi w każdym wieku. Choć najwięcej dla siebie znajdą tutaj osoby starsze, to nie brakuje też zajęć dla dzieci. Udział w ćwiczeniach to prawdziwy zastrzyk endorfin!
- Projekt „Gdyńskiego Poruszenia” nie jest dziełem jednej osoby. Wiedzieliśmy, że dotychczasowa oferta sportowa, którą posiadamy, skierowana jest w znacznej mierze do osób młodych. Stąd pomysł, by aktywizować fizycznie mieszkańców w średnim wieku – tłumaczy Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Gdyńskie Poruszenie - Zumba
Na początku, w 2013 roku, zajęcia odbywały się jedynie w trzech dyscyplinach. Prowadzili je wykwalifikowani trenerzy i realizowane były w różnych dzielnicach Gdyni. Można było wybrać: bieg, nordic walking lub jazdę na rowerze. Rok później spotkania organizowane były już także na terenie Gdyńskiego Centrum Sportu, stopniowo ulepszana zostawała ofertę zajęć. Dziś obejmują one obszerny grafik zarówno w poszczególnych dzielnicach, jak i na miejscu. W zeszłym roku gościliśmy łącznie ponad 30 000 osób!
W ofercie można znaleźć zumbę dla dzieci, a oprócz tego świeżo upieczeni rodzice mogą przyjść ze swoją pociechą na specjalnie dedykowane ćwiczenia. Warte zaznaczenia jest, że około 80 procent uczestników to kobiety w różnym wieku. „Gdyńskie Poruszenie” pokaże, że szczęście istnieje i każdy ma je w sobie – trzeba je tylko uwolnić, na co doskonałym sposobem jest rekreacyjne uprawianie sportów zapewniające życiowy entuzjazm.

Gdyńskie Poruszenie - Yoga
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki