arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Polska – Belgia 14:3

Poniedziałek, 1 czerwca 2009 08:30

Polscy rugbiści nadal walczą o awans na kolejny szczebel eliminacji do Pucharu Świata 2011. Aby go wywalczyć muszą zająć I miejsce w dywizji 2A Pucharu Europy Narodów. W Warszawie biało-czerwoni pokonali Belgię 14:3 (5:0). Udział w sukcesie Biąłoczerwonych, miało aż ośmiu zawodników z trójmiejskich klubów, a Sopocianin Michał Krużycki został MVP spotkania.

Punkty:
David Banaszek 9, Krzysztof Hotowski 5 – Peter Duchan 3.

POLSKA: Kwarta, Lewandowski, Wilczuk – Falk, Krużycki – Monarcha, Ławski, Krzesiński – Szostek – Banaszek, Rokicki, Berthe, Hotowski, Gargasson – Chartier oraz Nowak, Raszpunda, Popławski, Bobryk, Piorkowski, Bartoszewicz, Buhało.

Przed meczem, nad stadionem przeszła intensywna ulewa. Utrudniało to konstruowanie składnych akcji. Jedyne przyłożenie meczu zanotował w 13. minucie Hotowski. Zresztą punkty popularnego „Bolka” były jedynymi, które padły do przerwy.

Po zmianie stron punktowali już tylko kopacze. Grający w Arce – Banaszek trafił trzykrotnie, a kapitanowi przyjezdnych wyszedł tylko jeden karny.

Polacy zaimponowali grą w obronie, wygrywali auty swoje oraz przeciwników. Kiedy trzeba było, dotrzymywali kroku rywalom nie tylko w sportowej walce. Dla utemperowania nastrojów sędziowie po jedynym zawodniku z każdej drużyny odesłali na 10-minutowe kary. Z naszej drużyny, sędziom podpadł gdyński łącznik młyna – Łukasz Szostek.

- Ranga spotkania sparaliżowała zespół. Stać nas na lepszą grę – zapewniał Tomasz Putra, selekcjoner biało-czerwonych. – Szkoda, że nie zagraliśmy w najmocniejszym składzie. Z uwagi na egzaminy na uczelniach zabrakło kilku zawodników. Ale nawet z nimi chyba nie dalibyśmy rady Polakom – przyznał Richard McClintock, szkoleniowiec pokonanych.

Tabela dywizji 2A po pierwszej rundzie
kolejno mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bilans małych punktów, punkty

1. Ukraina 4 3 0 1 +42 10
2. Polska 4 3 0 1 +18 10
3. Czechy 4 1 1 2 -14 7
4. Belgia 4 1 1 2 -22 7
5. Mołdawia 4 1 0 3 -24 6
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki