arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

ARKA – BUDOWLANI 15:6

Niedziela, 14 czerwca 2009 18:45

O wyniku meczu zadecydowały celne kopnięcia Dawida Banaszka. Znani, z dobrej gry ręką, arkowcy od początku próbowali efektownych akcji lecz mokra piłka wyślizgiwała im się z rąk. W tak deszczowej pogodzie, jaka panowała tego dnia w Gdyni, większe, niż zwykle, znaczenie miały dalekie przekopy na połowę rywali, celne próby z karnych i dropgole. Mimo to żółtoniebiescy parli z piłką na pole punktowe Juveni. Zawodnicy z Krakowa powstrzymywali ich szarżą i dość często potrzebowali pomocy „masera” po twardych zderzeniach z „Buldogami”.

W 68 minucie, w końcu się udało. Arka wyłuskała piłkę w raku. Szostek podał do Vaxtanga Kavtidze, który zaniósł ją między słupy. Niestety, punktów nie było, gdyż sędzia wcześniej dopatrzył się przewinienia… Juvenii i cofnął akcję gdynian, dając im na pocieszenie karnego… Jak nie, to nie. Po prostu, w deszczu trzeba kopać. Przez całe spotkanie musiał przypominać o tym trener Maciej Stachura krzycząc do zaaferowanych atmosferą meczu zawodników.

Ostatecznie najważniejsze, że Arka nadal pędzi „z piłką pod pachą” po mistrzostwo. Wszystko rozstrzygnie się już za tydzień na boisku w Gdyni.

Zobacz galerię z meczu.

Na stronie www.arka-tv.pl można obejrzeć skrót z tego meczu oraz wywiady z trenerami obu drużyn.

Punkty:
Banaszek 15 – Tomcik 6.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kałduński – Skindel, P.Nowak (58 Moroz) – Jeliński, Dąbrowski, Raszpunda – Szostek – Banaszek, Kavtidze, Głuszek, Korbolewski (63 Chromiński), Tsiklauri (61 Malochwy) – Simionkowski (71 Denisiuk).
Rezerwa: Kaszubowski, Rogowski, Walczuk.

JUVENIA: Nawrot (66 Kiraga), Odoliński (75 Głowacki), Gajda – Falk, Świadek (37 Leroch) – Ingarden, Mączka (61 T.Nowak), Mądry – Jarosz – Tomcik, Zagórowski (18 Zawojski), Wojciechowski, Smoleń (72 Piwnicki), Marcin Sokołowski – Maciej Sokołowski.
Rezerwa: Budka.

Sędziowie: Zeszutek (Sopot) jako główny oraz Piotrowicz (Lublin) i Michalik (Warszawa).
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki