Męczarnie z Ogniwem

Poniedziałek, 17 sierpnia 2009 02:31

RC Arka Gdynia – Ogniwo Sopot  15:14

Początek meczu to przewaga Arki zwieńczona 3 punktami z karnego Stanisława Kriczuna. Rosyjski łącznik ataku po dwóch latach przerwy wrócił do Gdyni.

Ogniwo szybko się „odgryzło”. W 15 minucie goście przeprowadzili ładną akcję, z kilkoma przegrupowaniami. Piłkę między słupy zaniósł Dariusz Wantoch-Rekowski, a Paweł Schulte-Noelle z łatwoscią podwyższył.

Przed przerwą buldogi zdołały jeszcze 2x przyłożyć piłkę na polu punktowym rywala. Sztuka ta udała się Kazimierzowi Raszpundzie i Pawłowi Nowakowi. Kriczun wykorzystał jedną okazję do podwyższenia i zrobiło się wesoło na tablicy wyników.

Po zmianie stron długo gra toczyła się w środku boiska. Arka utrzymywała bezpieczną przewagę. Niestety widać było, że ogromny upał coraz bardziej przeszkadza arkowcom, zabiera siły.

W 70 minucie żółtą kartkę otrzymał Kriczun i już do końca meczu buldogi grały w osłabieniu.

Ogniwo zwietrzyło szansę. W 75. minucie na solową akcję zdecydował się sopocki rezerwowy. Robert Olszewski minął wszystkich i dobiegł do przyłożenia. Schulte-Noelle z trudnej pozycji zdobył dwa punkty z podwyższenia i Ogniwo zbliżyło się na 14:15!

Mimo, że Ogniwo naprawdę mocno zaatakowało, ten wynik utrzymał się już do końca meczu.