arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rozmowa z Rafałem Kwiatkowskim

Czwartek, 1 października 2009 15:26

AS: Jak podchodzisz do meczu z Lechią, czy to dla Ciebie mecz szczególny?

Rafał Kwiatkowski: Grałem w Gdańsku wiele sezonów, mam tam samych kolegów, przyjaciół. Ten mecz wywołuje we mnie potrójną mobilizacje – po pierwsze dlatego, że to mecz na szczycie ligowej tabeli, po drugie to są derby, no i najważniejsze – chciałbym byłym kolegom udowodnić „co nieco” na boisku,)

 

AS: Jak można pokonać Lechię?

RK: Od lat wiadomo, że Lechia słabo broni i ma problemy z drużynami, które więcej grają piłką, grają szeroko, wykorzystują skrzydłowych takimi jak Arka i Budowlani. Ostatnie mecze wygrywała Arka i w zwycięskiej taktyce nic nie powinno się zmieniać.

 

AS: Kto jest, wg Ciebie, faworytem tego meczu?

RK: Wiem, że faworytem mediów i kibiców jest Lechia, ale ja sądzę że szanse są wyrównane. Lechia zaczęła mocno sezon i ciekawe jak długo są w stanie utrzymać wysoką formę? Arka natomiast właśnie się „rozkręca” i wszysko co najlepsze pokaże właśnie w tym meczu.

 

AS: Jak Twoje zdrowie, co z poobijanym kolanem?

RK: Faktycznie mam niewielkie problemy z kolanami. Jedno jest po operacji i z tym jest już prawie dobrze, natomiast drugie kolano jest stłuczone i trochę boli, ale na pewno nie wyeliminuje mnie to z gry w tym meczu.

 

AS: Zagrałeś kilka meczów w Reprezentacji Polski. Czy ta strona Twojej kariery jest już zamknięta?

RK: To nie zależy tylko ode mnie. Po pierwsze chcę osiągnąć jak najwyższy poziom sportowy po przebytych kontuzjach. Druga sprawa to decyzja trenera kadry. Jeśli uzna, że jestem mu potrzebny to oczywiście przyjadę na zgrupowanie. Myślę, że jak każdy sportowiec – chciałbym jeszcze zagrać w białoczerwonych barwach. 

 

AS: Dlaczego w swojej karierze sportowej zmieniałeś tak często pozycje na boisku? Wiadomo przecież, że karierę zaczynałeś jako skrzydłowy?

RK: W Lechii i poprzednich zespołach grałem w ataku, ale kiedyś przydarzyły mi się jeden czy dwa słabsze mecze i trener uznał że bardziej przydam się w młynie. Potrenowałem troszkę na siłowni, zyskałem na wadze około 15kg i zacząłem grać w pierwszej linii młyna. Gram tam gdzie trener mnie wystawi, ale obecnie najlepiej czuję się właśnie w młynie.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki