arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

WYSZKOLONY STACHURA

Piątek, 18 grudnia 2009 17:46

Maciej Stachura i Shad Forsyth - trener przygotowania motorycznego w piłkarskiej reprezentacji Niemiec i Bayernie Monachium

W miniony weekend trener Maciej Stachura odbył szkolenie na katowickiej AWF nt.: ” Nowoczesne metody treningowe „.
Szkolenie obejmowało zagadnienia z teorii treningu, metod rozwijania systemów energetycznych, przygotowanie motoryczne zawodników sportów drużynowych, kształtowanie wydolności, szybkości i mocy.

Pierwszego dnia wykłady prowadził Paul Robbins – trener przygotowania motorycznego piłkarzy Evertonu. Zaprezentował on nowoczesne podejście do kształtowania wydolności. Wbrew pozorom podstawą budowania wydolności nie jest już męczące bieganie interwałowe, czy jednostajny bieg długodystansowy. W nowoczesnych klubach wydolność buduje się w samej grze, lub ćwiczeniach przypominających tą grę. Wysiłek powinien być jak najbardziej podobny do tego jaki mamy w samym meczu.

Drugi dzień to spotkanie z prawdziwym autorytetem – Shad Forsythe jest głównym trenerem przygotowania motorycznego reprezentacji Niemiec w piłce nożnej oraz w Bayernie Monachium. Zajął się on treningiem takich cech motorycznych jak szybkość i moc. Trener Stachura nie chciał już jednak zdradzić szczegółów tego wykładu.

Dowiedzieliśmy się jeszcze, że obaj wykładowcy współpracują z amerykańskim ośrodkiem Athletes Performance, który to ośrodek opiekuje się wieloma klubami z amerykańskich lig zawodowych – NHL, NBA a także rugbistami reprezentacji Argentyny. Z konferencji można było dowiedzieć się jeszcze wielu ciekawych rzeczy nt.: biomechaniki treningu, doboru ćwiczeń i mikrocykli treningowych.

Jak powiedział trener Stachura – konferencja była bardzo pożyteczna i z pewnością pomoże zmodyfikować trening tak aby zoptymalizować jego efekty. A efekt końcowy będzie widać po zakończeniu rozgrywek ligowych.

 
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki