arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Z JAJEM W NOWY ROK!

Niedziela, 3 stycznia 2010 10:52

Jak zapewniają rugbiści – już teraz co roku 1 stycznia i w tej dyscyplinie będą odbywać się mecze w Trójmieście. W premierowym pojedynku, który odbył się w piątek na stadionie Ogniwa Sopot, drużyna Barbarians zremisowała z Reprezentacją Pomorza 15:15. Pierwsze przyłożenie należało do Mariusza Wilczuka.

Rugby Barbarians Polska liczy, że nawiązana została nowa tradycja. W piątek o godzinie 14.00 na stadionie przy ul. Jana z Kolna stawiło się ponad 100 sympatyków rugby, najczęściej obecnych lub byłych zawodników.

-Po sylwestrowych szaleństwach nie wszyscy mogli wystąpić na boisku, ale poprzez swoją obecność chcieli pokazać , że są częścią rugbowej rodziny – wyjaśnia Piotr Możejko, jeden z organizatorów spotkania.

Naprzeciw siebie stanęły drużyna Barbarians oraz Reprezentacja Pomorza. Na boisku zaprezentowali się m.in.: Grzegorz Kacała, Sylwester Hodura, Jarosław Hodura, Radosław Miszczuk, Robert Jumas, Marek Płonka, Patryk Narwojsz, Jurij Buchajło, Piotr Płoszaj, Krzysztof Krzewicki , Tomasz Formela, czy Marcin Malochwy.

Grano w myśl reguł RUGBY TAG, czyli w odmianie bezkontaktowej. Pojedynek trwał połowę tego oficjalnego, gdyż grano dwa razy 20 minut. Nie dyktowano karnych ani podwyższeń, a liczyły się wyłącznie przyłożenia.

W nowym roku rugbiści zaprezentowali fantazję i postawiły na ofensywę. Dlatego oglądaliśmy aż 30 przyłożeń! Pierwsza „piątka” 2010 roku należała do Mariusz Wilczuka, wychowanka Ogniwa, obecnie zawodnika Lechii Gdańsk.

- Jedno z przyłożeń zdobył 11-letni Jakub Możejko. Po meczu wszyscy podziękowali sobie za to, że mimo sylwestrowej noc spędzonej do białego rana, znaleźli w sobie tyle motywacji, aby stawić się na stadionie. Miłe spotkanie zakończyło się ciepłym posiłkiem i… grzańcem – dodaje Możejko.

źródło: www.trojmiasto.pl
RSS sponsorzy

Abubakar powtórzył niechlubny „rekord” Zidane'a z 2006! Oto wstrząsające fakty mundialu 2022
Mistrzostwa świata 2022 w Katarze przekroczyły półmetek. Można więc pokusić […]
pon, gru 05, 2022
Dziennik Bałtycki