arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Daniel Podolski zagra w Arce

Wtorek, 12 stycznia 2010 18:59

28-letni gracz III linii młyna a ostatnio formacji ataku Daniel Podolski przechodzi z Ogniwa Sopot do Arki Gdynia. Nad odejściem z Ogniwa zastanawia się także reprezentacyjny filar Marcin Wilczuk.

Popularny „Podol” wzmocni siłę ataku Arki, która jesienią pozostawiała wiele do życzenia. To zwłaszcza ta formacja gdyńskiej drużyny zostanie zimą uzupełniona o nowych zawodników. Przejście Podolskiego to nie jedyny transfer Arki podczas zimowej przerwy. O pozyskaniu dwóch gruzińskich rugbistów już informowaliśmy. Na wiosnę w barwach „Buldogów” zagrają dobrze znany w Trójmieście Bakuri Chubinidze i Sergio Kvernadze. Pierwszy to były zawodnik Lechii Gdańsk, który spędził przy Grunwaldzkiej trzy sezony. Podobny staż na polskich boiskach ma Kvernadze, który grał do tej pory w AZS Warszawa. Obaj dobrze mówią po polsku, nie będzie więc problemów komunikacyjnych między nimi a resztą gdynian. Arka chce by w jej barwach zagrał ponownie trzeci z Gruzinów Beka Tsiklauri, który w ubiegłym sezonie występował już przy Olimpijskiej. Na razie bliżej niezidentyfikowane komplikacje tworzone przez gruziński związek rugby stoją na przeszkodzie powrotu Beki do Gdyni.
Odejście Podolskiego z Sopotu do Gdyni to tylko jeden z elementów z bardzo poważnego kryzysu w Ogniwie. Nie funkcjonuje strona internetowa klubu a działacze nie odbierają telefonów. Z wyjątkowo zasłużonego dla polskiego rugby klubu odchodzą ostatni doświadczeni rugbiści. Lechię Gdańsk wzmocni w III linii młyna Dariusz Wantoch-Rekowski.
– Na 90 procent też odejdę z Ogniwa – mówi portalowi arkarugby.pl Marcin Wilczuk. Jeden z najlepszych polskich filarów młyna ma trzy oferty: Z Orkana Sochaczew, Lechii oraz Arki. – Wszystko wskazuje na to, że odejdę z Ogniwa, ale zostanę w Trójmieście – dodaje „Stary Wilk” dając jasno do zrozumienia, że wybierze między Lechią, w której gra jego młodszy brat Mariusz a Arką, której trenerem jest jego dobry kolega z boiska Maciej Stachura.
Tabela ekstraligi rugby po rundzie jesiennej i 1. kolejce rundy wiosennej. Do rozegrania pozostał mecz Arka Gdynia – Organ Sochaczew.
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki