arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rugbiści Arki mają swój krzyż

Środa, 10 lutego 2010 12:11

 

Nic, co ma wartość nie przychodzi bez walki – to motto kazania które wygłosił ks. Tyberiusz Kroplewski, święcąc krzyż na nowym stadionie gdyńskich rugbistów.

Przed wtorkowym wieczornym treningiem rugbiści Arki zebrali się na pierwszej mszy świętej odprawionej na nowym obiekcie przy ul. Kazimierza Górskiego. Stadion zostanie uroczyście otwarty w niedzielę 14 lutego, ale wcześniej poświęcony został krzyż, który znajduje się w sali konferencyjnej obiektu Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
– Taka była wola zawodników, oni chcieli mieć na swoim stadionie krzyż – powiedział ks. Kroplewski, który od czterech lat jest kapelanem RC Arka Gdynia. Surowy, niklowany krzyż świetnie wpisuje się w nowoczesny charakter stadionu i jego wnętrz. Pod nim umieszczono kamień do złudzenia przypominający antyczną piłkę do rugby. Zanim ks. Kroplewski poświęcił krzyż powiedział do zebranych rugbistów, trenerów, działaczy i dziennikarzy kilka ważnych zdań odwołując się do ewangelii. – Porzućcie strach, zmęczenie i zniechęcenie, tak jak zrobił to św. Piotr po rozmowie z Jezusem – mówił ks. Kroplewski. Kapelan Arki mobilizował w ten sposób zawodników do ciężkiej pracy i większej wiary w życiu i na boisku, odwołując się równocześnie do miejsca, w którym była odprawiona msza – nowoczesnego stadionu rugby, który jeszcze kilka lat temu był tylko ich marzeniem.
Po mszy rugbiści rozpoczęli jeden z ostatnich treningów przed niedzielnym meczem z reprezentacją Polski. To spotkanie uświetni otwarcie stadionu rugby, które rozpocznie się o godz. 17.
RSS sponsorzy

Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO 6.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Portugalia - Szwajcaria NA ŻYWO. Portugalia zagra we wtorek (6.12.2022) […]
pon, gru 05, 2022
Dziennik Bałtycki