arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

RC Arka Gdynia – Mach Czarni Pruszcz 71:5

Sobota, 27 lutego 2010 16:04

W drugim i ostatnim sparingu przed sobotnim zaległym meczem ligowym z Orkanem Sochaczew rugbiści Arki rozgromili I-ligowych Czarnych Pruszcz Gdański 71:5 (35:5, 10:0, 26:0).

Obie drużyny umówiły się, że sparing na nowym stadionie w Gdyni zagrają niczym hokeiści, czyli trzy razy po 20 minut. W pierwszej tercji gdynianie zagrali szybko i skutecznie, pozwalając na tylko jedno przyłożenie gościom z Pruszcza. W drugiej gra nie była już prowadzona w takim tempie jak w poprzedniej i „Buldogi” piłkę na polu punktowym przyłożyli tylko dwukrotnie. W trzeciej arkowcom wrócił apatyt na kolejne punkty, czterokrotnie zdobyli przyłożenie notując ich w sumie aż jedenaście. Ośmiokrotnie po przyłożeniu podwyższał Gruzin Beka Tsiklauri i dzięki temu gdynianie odnotowali bardzo wysokie zwycięstwo, choć trzeba podkreślić, że dla pruszczan był to praktycznie pierwszy trening i zarazem sparing w dogodnych warunkach.
- Cieszymy się, że mogliśmy zagrać sparing na takim stadionie, murawie i z takim przeciwnikiem jak Arka – mówił serwisowi arkarugby.pl prezes Czarnych Stefan Skonieczny. Zadowolony był także trener Arki Maciej Stachura. – Czarni byli dla nas idealnym sparingpartnerem na ten okres przygotowań, bo za tydzień gramy zaległy mecz z Orkanem w Gdyni. Na 6 marca musimy być jednak przygotowani lepiej. Do poprawy zostały: taktyka, auty i młyny. Zabrakło nam też nieco koncentracji i dokładności. Za tydzień wszystko musi grac na 100 procent – dodał Stachura.
Dwa tygodnie temu podczas otwarcia nowego stadionu Arka z reprezentacją Polski 5:33, teraz na tle rywala z I ligi wypadła dużo lepiej, ale wiadomo, że Czarni prezentują jednak nieco inny poziom gry niż kadrowicze.
Mecz z Orkanem Sochaczew już w sobotę 6 marca o godz. 16 na stadionie przy ul. Kazimierza Górskiego.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki