arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Mecz Arka – Lechia znów przełożony

Środa, 21 kwietnia 2010 10:04

Derby Trójmiasta w rugby, które miały być rozegrane w najbliższą sobotę znowu nie odbędą się w planowanym terminie. Taką decyzję podjął Polski Związek Rugby.

„W skutek powołania na mecz reprezentacji Polski z Belgią w Brukseli bardzo wielu zawodników czołowych klubów trójmiejskich (Lechii i Arki), postanowiono odwołać przewidziane w tym terminie zawody w Gdyni. Nowy termin tego meczu wyznaczony zostanie po posiedzeniu Zarządu w dniu 30 kwietnia br.
- Mam nadzieję, że dla całego polskiego środowiska rugby to reprezentacja jest priorytetem – mówi serwisowi arkurugby.pl sekretarz generalny PZR Grzegorz Borkowski. Szczególnie w sytuacji, w jakiej się znalazła, bo mecz z Belgią to „być albo nie być” naszej drużyny a możliwe, że w ogóle polskiego rugby. Dlatego postanowiliśmy przełożyć mecz pucharowy mecz Arki z Lechią na inny termin, który nie będzie kolidował z terminem reprezentacji – dodaje Borkowski. Decyzje zostanie podjęta na posiedzeniu zarządu PZR, ale zarówno Arka jak i Lechia zostaną poproszone o opinię w sprawie dogodnego dla obu klubów terminu.
Związek, jak zapewnia sekretarz Borkowski, będzie szukał nowej formuły rozgrywek pucharowych, która będzie dogodna zarówno dla klubów jak i reprezentacji Polski.
Wszystko wskazuje na to, że do pierwszego (ligowego) meczu Arki z Lechią dojdzie 9 maja w Gdańsku. Spotkanie ma być rozegrane na stadionie piłkarskim przy ul. Traugutta.
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki