arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Łukasz Szostek: Wracam do gry!

Środa, 28 kwietnia 2010 16:29

Po prawie dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej kontuzją więzadeł krzyżowych do gry wraca Łukasz Szostek, łącznik młyna RC Arka Gdynia i reprezentacji Polski.
O tym czy popularny „Sio” wystąpi w sobotnim meczu z Juvenią Kraków zadecyduje po piątkowym treningu trener Maciej Stachura. Póki, co Szostek wraca do szerokiego składu Arki na ten pojedynek (sobota, godz. 15.30) i ma nadzieję, że wróci także na boisko. – Przerwa była potwornie długa, bo ostatni mecz zagrałem w sierpniu ubiegłego roku z Ogniwem w Gdyni i właśnie wtedy przytrafiła mi się ta kontuzja – mówi serwisowi arkarugby.pl Łukasz Szostek, wychowanek sopockiego klubu. – Trenuję już od dwóch a nawet trzech miesięcy, dopiero teraz jestem gotowy do gry. Ale tak naprawdę to boisko zweryfikuje czy jestem dobrze przygotowany.
Do zdrowia wrócił dzięki dr Maciejowi Pawlakowi, żmudnej rehabilitacji, którą prowadził Dawid Juszczyk, własnemu uporowi oraz chęci powrotu do rugby. Gros wolnego od treningów czasu poświęcił na zdobycie uprawnień instruktora rugby, dzięki którym może szkolić młodych rugbistów Arki. – Od niedawna opiekuję się kilkunastoosobową grupą „żaków”, to dla mnie nowe doświadczenie i uzupełnienie wiedzy o rugby – mówi Szostek. – Chciałbym by wyrośli z nich kiedyś dobrzy rugbiści – dodaje.
27-letni Łukasz Szostek do Arki przeszedł z Ogniwa w 2005 roku po 10 latach treningów i gry w klubie przy ul. Jana z Kolna. Ma w swojej kolekcji dwa tytuły mistrza Polski seniorów, pierwszy zdobyty w 2003 roku w barwach Ogniwa, drugi wywalczony już z Arką w 2005 roku. Rozegrał blisko 40 spotkań w reprezentacji Polski.
RSS sponsorzy

Odrobina świątecznej magii w listopadzie, a w Złotej Bramie dykta i kicz. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku gromadzi tłumy
Można się zastanawiać, czy Jarmark Bożonarodzeniowy w listopadzie, to dobry […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki