arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka rozgromiła Juvenię

Sobota, 1 maja 2010 17:36

Niech żałują ci, którzy nie przyszli na mecz rugbistów gdyńskiej Arki z Juvenią Kraków. „Buldogi” nie tylko odniosły najwyższe w tym sezonie zwycięstwo, ale także zademonstrowały świetne, widowiskowe rugby.

Wszystko potoczyło się jak w scenariuszu dobrego filmu sensacyjnego, czyli najpierw nastąpiło trzęsienie ziemi a potem napięcie zaczęło rosnąć…Wieli widzów nie zdążyło jeszcze zająć swoim miejsc na nowym stadionie rugby przy ul. Kazimierza Górskiego a gdynianie już prowadzili 5:0 po przyłożeniu w 34. sekundzie meczu Mariusz Motyla. Potem nastąpiły trzy kolejne ciosy i Arka po 11. minutach prowadziła już 20:0! Gdynianie na kilka minut uspokoili grę, ale chwilę potem znów szturmowali pole punktowe Juvenii, która w obronie nie mogła znaleźć recepty na powstrzymanie arkowców. Gdyńscy rugbiści już do przerwy zapewnili sobie punkt bonusowy za conajmniej cztery przyłożenia, ale po przerwie kontynuowali ofensywę i to widzowie docenili brawami. Bo Arka dawno nie grała tak dobre jak w meczu z Juvenią.
– Bardzo pomogło nam to, że wrócił Łukasz Szostek, wprowadził dużo spokoju w naszą grę – chwalił łącznika młyna Arki jej trener Maciej Stachura. Był to pierwszy od dziewięciu miesięcy mecz Szostka po kontuzji więzadeł krzyżowych. Rzeczywiście, akcje zarówno młyna jak mi ataku Arki mogły się podobać. Gdynianie grali szybko, dokładnie podawali sobie piłkę, efektownie kończyli akcje przyłożeniami, których w sumie było aż 11. Dobra gra Arki i jej efektowne akcje znajdą jednak szerszą widownię niż tak zgromadzona na „Narodowym”. Na meczu obecna była telewizja TVN Turbo, która kręciła film do swojego cyklu dokumentalnego „Twardziele”. Bohaterami byli rugbiści Arki i chyba o efekt końcowy mogą być spokojni. Widzowie, kibice i oni sami będą mogli obejrzeć siebie w rolach „Twardzieli” najprawdopodobniej już 15 maja.
RC Arka Gdynia – Juvenia Kraków 61:0 (34:0). Punkty dla Arki: Beka Tsiklauri 17, Sergo Kvernadze 7 oraz Mariusz Motyl, Marcin Malochwy, Kazimierz Raszpunda, Robert Andrzejczuk, Bakuri Chubinidze, Rafał Kwiatkowski, Karol Denisiuk po 5, Marcin Macoń 2.
Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Bartkowiak – Andrzejczuk, Dąbrowski – Raszpunda, Głuszek, Wojcieszak – Szostek – Tsiklauri – Malochwy, Kvernadze, Chubinidze, Motyl, Simionkowski oraz Kwiatkowski, Kałduński, Skindel, Macoń, Kriczun, Denisiuk, Chromiński.
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki