arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rugbiści Arki liczą na swoich kibiców

Piątek, 7 maja 2010 10:47

W niedzielę derby Trójmiasta w rugby! Na piłkarskim stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku RC Lechia podejmie RC Arka Gdynia. Każdy kibic rugby powinien to zobaczyć!

Mecz jest wyjątkowy, bo każdy pojedynek derbowy w Trójmieście powoduje dodatkowy dreszcz emocji wśród kibiców, ale i samych rugbistów. Niedzielna konfrontacja ma dodatkowy smak: po kilkunastu latach rugby wraca na stadion przy ul. Traugutta! Organizatorzy zapraszają nie tylko na mecz rugbistów, ale zapowiadają także festyn dla dzieci i młodzieży, który zacznie się już o godz. 9. Wstęp na stadion jest wolny.
Niedzielny mecz odbędzie się pod hasłem „Derby bez przemocy”, chociaż pasuje ono bardziej do atmosfery meczów piłkarskich niż rugby. Te ostatnie od lat odbywają się we wzorowej sportowej atmosferze zarówno na boisku jak i trybunach, bez względu na to gdzie są rozgrywane, w Gdyni czy w Gdańsku. – Wierzę, że teraz też tak będzie – mówi serwisowi arkarugby.pl Marcin Wilczuk, filar młyna Arki i reprezentacji Polski. – Zawodnicy i kibice widzą jak to wygląda w Anglii czy Francji, że można siedzieć na trybunach obok kibiców innej drużyny, nawet z kuflem piwa, dopingować swoją piętnastkę a potem spokojnie wrócić do domu – dodaje rugbista Arki.
Obecność kibiców jest dla rugbistów z Gdyni bardzo ważna, zwłaszcza, że w kwietniu sympatykom RC Arka nie było dane oglądać swoich graczy w akcji. Jedyny mecz Arka rozegrała na wyjeździe z Posnanią. W miniona sobotę „Buldogi” zagrały już w Gdyni, gromiąc Juvenię Kraków 61:0. W niedzielę nadarza się, więc idealna okazja by znowu dopingować swoja drużynę. – To bardzo ważne, kiedy się wie, że na trybunach jest ktoś, kto trzymam za nas kciuki, bije brawo do dobrej akcji i razem z nami cieszy się z wygranej – dodaje popularny „Wilku”.
„Buldogi” liczą na swoich fanów podczas derbów Trójmiasta. – Oczywiście, że będziemy przy Traugutta, ale z tego co wiem na mecz przyjadą kibice rugby, nie będzie piłkarskich – mówi Marcin „Melon” Kaczmarek, sympatyk RC Arka Gdynia.
Początek niedzielnego spotkania Lechia – Arka o godz. 14.30.
RSS sponsorzy

Emerytury w październiku 2022. Zmiany rok do roku po waloryzacji i zmianach podatkowych
W październiku emeryci znów dostaną inne przelewy emerytur w porównaniu […]
czw, wrz 29, 2022
Dziennik Bałtycki