arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

RC Arka Gdynia triumfuje w Gdańsku!

Niedziela, 9 maja 2010 16:06

 

Po zaciętym, pełnym walki pojedynku, Arka pokonała w Gdańsku Lechię 20:10 (9:7). Była to pierwsza porażka Lechii w tym sezonie.

Derby Trójmiasta po raz pierwszy od 16 lat rozegrano na stadionie piłkarskim przy ul. Traugutta. Spotkanie poprzedził festyn rodzinny a relację na żywo ze spotkania przeprowadziła telewizja Polsat Sport. Kibice rugby w całej Polsce mieli okazję obejrzenia zaciętego, choc może bez wielu finezyjnych akcji, meczu. Co ważne dla RC Arka – zwycięskiego dla gdyńskich „Buldogów”!

Arka wybiegła na boisko Lechii bez kontuzjowanych Pawła Dąbrowskiego i i Karola Denisiuka oraz z nie w pełni zdrowymi Marcinem Wilczukiem i Pawłem Nowakiem. Mimo to gdynianie dobrze zaczęli ten mecz, przeważając w młynie. W 15. minucie wynik otworzył Dawid Banaszek, który celnie kopnął piłkę z rzutu karnego. Pięć minut później Arka prowadziła już 6:0 po kolejnym celnym kopie popularnego „Szatana”, który kilka dni wcześniej przyjechał z Francji by wzmocnić Arkę. W 35. minucie meczu Lechia wepchnęła maulem Arkę i zdobyła przyłożenie, podwyższenie wykorzystał Jurij Buhało i na prowadzenie wyszła Lechia (7:6). Jeszcze w pierwszej połowie karnego z ponad połowy boiska miała Arka, świetnie dysponowany Banaszek trafił piłką w słup, ta wpadła do bramki i Arka odzyskała prowadzenie 9:7.

Pokaz konsekwentnej gry taktycznej dała Arka w drugiej połowie. Silny młyn, dobra gra Łukasza Szostka jako łącznika młyna i Banaszka na „10”, szczelna, jak za dawnych lat, obrona, agresywnie grający atak – to wszystko dało przewagę „Buldogów” w drugiej części spotkania. Lechia między 44. a 50. minutą otrząsnęła się z przewagi Arki, ale już w 54. minucie kapitalną akcję młyna przyłożeniem wykończył Rafał Kwiatkowski i Arka prowadziła już 17:10. Gdynianie mądrze i skutecznie grali do samego końca meczu a celny drop-gol by Gruzina Beki Tsiklauri był zwieńczeniem tej postawy.

Po meczu kibice RC Arka Gdynia, którzy licznie przybyli na gdański stadion, mieli powody do radości. Arka nie tylko zdobyła cztery punkty, ale także pokazała dobre, dojrzałe taktycznie, rugby.
RC Lechia Gdańsk – RC Arka Gdynia 10:20 (7:9). Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 12, Rafał Kwiatkowski 5, Beka Tsiklauri 3.
Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk – Nowak, Andrzejczuk -  Raszpunda, Kwiatkowski, Wojcieszak (Ż,Ż – Cz) – Szostek – Banaszek – Malochwy, Kvernadze (Ż), Chubinidze, Simionkowski, Tsiklauri oraz Skindel, Kałduński, Motyl, Kriczun, Bartkowiak. 

Na zdjęciu od lewej: Sergo Kvernadze, trener Maciej Stachura, Beka Tsiklauri i Bakuri Chubinidze.

Więcej zdjęć z meczu Lechia – Arka: http://www.arkowcy.pl/galeria,496,1,lechia-gdansk-arka-gdynia.tag 

Foto: www.arkowcy.pl
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki