arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Dawid Banaszek: Moja przyszłość to Gdynia

Poniedziałek, 10 maja 2010 11:27

To był pierwszy w tym sezonie mecz popularnego „Szatana” w barwach RC Arka Gdynia. Łącznik ataku „Buldogów” zagrał świetne spotkanie. W celnych kopach nie przeszkodziły mu ani gwizdy kibiców Lechii, ani krzywe słupy bramek.

Po słabym występnie w ubiegły poniedziałek w mistrzostwach Polski „siódemek” w Pruszczu, Arka nie zostawiła śladu. Obie formacje młyn i atak zagrały w niedzielnych derbach Trójmiasta bardzo dobrze. Zwycięstwo nad Lechią to w dużej mierze zasługa Dawida Banaszka, reprezentacyjnego łącznika ataku, byłego już gracza francuskiego klubu Asvel Rugby Villeurbanne (Federal 2), który deklaruje, że kolejne sezony chce spędzić grając w gdyńskiej Arce.
- Chcę się trochę „odmulić” po Francji – mówi obrazowo Banaszek. – Mieszkam już w Gdyni, mam dziewczynę, czas się ustatkować. Na razie nie myślę o powrocie do Francji.
Dawid chce zdobyć z Arką mistrzostwo Polski. Dobry mecz w Gdańsku pozwala mieć nadzieję, że cel osiągnie. Rugbista Arki, mówi o sobie, że jest twardy, ma charakter. Nie deprymowały go gwizdy niektórych kibiców, kiedy kopał piłkę na bramkę Lechii. – Tak się w rugby nie robi – mówi Dawid. Ale mnie to nie rusza, mam tylko nadzieję, że ta „moda” się nie pojawi na polskich stadionach rugby – dodaje. Rugbista zdaje sobie sprawę, że najpewniej gwiżdżącymi byli kibice…piłkarscy. Dla kopacza Arki większy problem stanowiły niskie i krzywe słupy. – To chyba były jakieś rury kanalizacyjne! Nie wiedziałem jak do tego podejść. No, ale udało się. Większość kopów była celna.
Banaszek zdobył w meczu z Lechią 12 punktów i był najskuteczniejszym graczem Arki. 29 maja gdynianie z Banaszkiem w składzie, jadą do Sochaczewa. Tam Arka zagra przeciwko klubowi, którego Dawid jest wychowankiem.

Na zdjęciu: przy piłce Dawid Banaszek. Fot. www.arkowcy.pl

 

 
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki