arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Motyl i Kvernadze w kadrze na Hodura Sopot Sevens

Środa, 12 maja 2010 12:18

Dwóch rugbistów RC Arka Gdynia jest w szerokiej kadrze Polski w rugby 7-osobowym. Na zdrowie i pełną dyspozycję Mariusza Motyla i Sergo Kvernadze liczy trener Krzysztof Folc.

W najbliższy weekend w Sopocie na stadionie Ogniwa rozegrany zostanie turniej eliminacyjny mistrzostw Europy Seniorów w Rugby 7.  Oprócz Polski wystąpią w nim reprezentacje: Włoch, Hiszpanii, Czech, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Belgii, Węgier i Norwegii. Każdy mecz będzie trwał 2 razy 7 minut. Turniej zaczyna się w sobotę o godz. 11 na stadionie przy ul. Jana z Kolna, ale Polacy swój pierwszy mecz zagrają o 12. z Litwą, później o 13.20 z Norwegią, o 15.20 z Hiszpanią i o 16.40 z Belgią. Dokończenie eliminacji w niedzielę od godz. 9.30. Turniej zakończy się wielkim finałem o godz. 16.
Wszystko wskazuje na to, że RC Arka Gdynia będą reprezentowali dwaj zawodnicy: Mariusz Motyl i Sergo Kvernadze. – Obaj są naszym żądłami, ale żaden z nich nie jest, niestety, w pełni zdrowy – mówi trener reprezentacji Polski „7” Krzysztof Folc. Dlatego Sergo dostał w środę wolne od zajęć, Mariusz trenował normalnie. Obaj powinni jednak znaleźć się w turniejowej dwunastce, którą Krzysztof Folc ogłosi po czwartkowym treningu. Dla rugbistów i kibiców Arki turniej im. Edwarda Hodury w Sopocie ma szczególne znaczenie. Rok 1996 był początkiem historii Rugby Club Arka. Siódemka z Gdyni wygrała wtedy turniej i od tego czasu jest już nieprzerwanie na mapie polskiego rugby.
- Mamy jeszcze rezerwy – mówił Mariusz Motyl po kwietniowym silnie obsadzonym turnieju w Nancy, w którym Polacy zajęli 5. miejsce. – W Sopocie chcemy wygrać, bo trzeba grać o najwyższe cele – dodał rugbista Arki.
Turniej zapowiada się atrakcyjnie. Warto przyjść i dopingować Polaków w Sopocie, tym bardziej, że wstęp na zawody jest wolny.
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki