arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Mordercze treningi rugbistów Arki

Środa, 21 lipca 2010 17:54

 

Walka z upałem i własną słabością – pod takim hasłem odbywają się treningi gdyńskich „Buldogów”. Rugbiści Arki przygotowują się do nowego sezonu, który zaczyna się 21 sierpnia.

Tego dnia Rugby Club Arka zmierzy się w Gdyni z Posnanią, ale zanim do tego dojdzie gdyńska drużyna musi być przygotowana na 100 procent swoich możliwości. Po kilkunastodniowym odpoczynku na przełomie czerwca i lipca, teraz treningi ruszyły pełną parą. Mają wzmocnić u gdynian wytrzymałość i pokazać trenerowi Maciejowi Stachurze, kto jest, w jakiej dyspozycji na miesiąc przed rozpoczęciem rozgrywek. Na środowym treningu nie było zajęć z owalną piłką, na te przyjdzie czas. Arkowcy przede wszystkim pracują nad kondycją fizyczną. Tą mają przygotować biegi, których teraz jest bardzo dużo. Do tego rugbiści Arki wykorzystują swój nowy stadion. Trybuny obiektu przy ul. Kazimierza Górskiego są strome i wysokie. Pokonać je nie jest łatwo, zwłaszcza, kiedy trener ordynuje sześć okrążeń wokół boiska i bieg między sektorami! Ten środowy pokazał, że niektórzy zawodnicy Arki są świetnie przygotowani kondycyjnie, inni trochę więcej czasu spędzili…przy grillu. – Różnica między czołówką a tymi, którzy biegli z tyłu była chyba trochę za duża – powiedział serwisowi arkarugby.pl Marcin Malochwy. Popularny „Hasan” przez dłuższy czas przewodził stawce biegających rugbistów, w końcówce dał się jednak wyprzedzić „Szatanowi” czyli Dawidowi Banaszkowi, który wygrał morderczy bieg po murawie i trybunach „Narodowego”. Niestety, najbliższe treningi nie będą łatwiejsze, zwłaszcza, że prognozy zapowiadają upały. – Ale tak musi być, żeby potem było lżej – mówią rugbiści Arki.

 
RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
śr, lut 01, 2023
Dziennik Bałtycki