arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Gdynia i Rugby Club Arka – dzieciom powodzian

Czwartek, 22 lipca 2010 16:15

To, że rugbiści są wielkimi facetami jest oczywiste, ale okazuje się, że mają także wielkie serca. Gdynia i RC Arka gościły u siebie dzieci powodzian z województwa lubelskiego. – Chłopcy byli zachwyceni, wielu z nich zapowiada treningi rugby – mówi Arkadiusz Ordyniec, kierownik kolonii.
Trzydziestu ośmiu chłopców z dwóch szkół podstawowych z gminy Łaziska koło Kazimierza Dolnego przyjechało do Gdyni na zaproszenie władz miasta. Ich rodzice walczą ze skutkami tragicznej powodzi, która dotknęła południowe rejony kraju w maju i czerwcu tego roku. Dzieci powodzian, chociaż przez kilkanaście dni mogły zobaczyć zupełnie inny świat, odpocząć i poznać…rugby. – To dzięki panu dyrektorowi Zającowi i zawodnikom Arki chłopcy przeżyli fantastyczne chwile, bardzo im za to dziękujemy – mówi serwisowi arkarugby.pl Arkadiusz Ordyniec. Chłopcy poznali zasady gry w rugby, podstawy taktyki, zawieźli ze sobą do swoich domów piłki do rugby. – Potem już nie mogli się z nimi rozstać, grali nimi na plaży, chodzili po ulicach, byli zachwyceni wizytą na stadionie i spotkaniem z gwiazdami sportu – dodaje opiekun chłopców.

 

Dzieci od zawodników Arki dowiedziały się, że niedaleko ich domów i szkół jest klub z bogatymi tradycjami rugby – Budowlani Lublin, tegoroczny beniaminek ekstraligi. Kilku chłopaków już zapowiedziało treningi w lubelskim klubie.
W tajniki rugby chłopców z lubelszczyzny wprowadzili: trener Maciej Stachura, Wojciech Ruszkiewicz, Paweł Dąbrowski, Łukasz Szostek, Kazimierz Raszpunda, Dawid Banaszek i Bakuri Chubinidze. – Fajna grupa twardych chłopaków, to była dla nas duża przyjemność gościć ich na naszym stadionie – dodał Wojciech Ruszkiewicz, filar młyna Arki.
- To są fantastyczni chłopcy, oni bardzo chcieli przeżyć coś nowego, potrenować, rywalizować, mieli w sobie gigantyczną witalność. Mogą z nich być świetni sportowcy, mam nadzieję, że rugbiści – podsumował tę wizytę Jerzy Zając, prezes RC Arka i dyrektor Urzędu Miasta w Gdyni.
RSS sponsorzy

Na gdańskiej Zaspie nie brakowało kolorowych świateł, ani świątecznej atmosfery. Kolejne miejskie iluminacje i choinka włączone
Miasto Gdańsk postanowiło w 2022 roku dawkować emocje włączania miejskich […]
wt, gru 06, 2022
Dziennik Bałtycki