arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Festiwal przyłożeń i bonus dla „Buldogów”

Niedziela, 22 sierpnia 2010 18:13

Dużo efektownych akcji rugbistów Arki, dziesięć przyłożeń i wysokie zwycięstwo „Buldogów” nad Posnanią na inaugurację sezonu 2010/11. Po meczu sekretarz generalny Polskiego Związku Rugby Grzegorz Borkowski wręczył gdyńskiej Arce Puchar Polski.

Upał nie oszczędził także rugbistów z Gdyni i Poznania, którzy o pierwsze ligowe punkty walczyli na „Narodowym”. Arka od początku przejęła wyraźną inicjatywę i w 5. minucie rozpoczęła festiwal przyłożeń. Sygnał dał Sergo Kvernadze, który potem jeszcze raz położył „jajo” na polu punktowym Posnanii. Arka grała dobre, widowiskowe rugby a to musiało podobać się ponad tysięcznej widowni. Bardzo dobry mecz rozegrał także Konrad Chromiński, który na środku ataku zastąpił kontuzjowanego Bakuri Chubinidze. – Po ubiegłym sezonie czuję niedosyt gry, ale mam nadzieję, że teraz będzie pod tym względem lepiej – powiedział serwisowi arkarugby.pl popularny „Kula”. Gdynianie pewnie wygrali pierwszą połowę meczu 31:7 i już po 40. minutach zapewnili sobie bonusowy punkt za co najmniej cztery przyłożenia.

Drugą cześć spotkania kolejnym przyłożeniem rozpoczął Robert Andrzejczuk a podwyższył wynik Dawid Banaszek i poza 48. minutą kiedy to drugie przyłożenie zdobyła Posnania, scenariusz tego meczu się powtarzał: Arka dobrze broniła, kontratakowała i zdobywała przyłożenia. Gdynianie pokazali widzom widowiskowe rugby, czyli takie, na które kibice czekają. W niedzielnym meczu z Posnanią udanie zadebiutował w barwach Arki obchodzący 18. urodziny Mateusz Dąbrowski.
Trener Arki Maciej Stachura: – Jestem bardzo zadowolony z gry chłopaków. Dużo pracowaliśmy nad obroną, grą w kontakcie, szarżą i widzę, że to przynosi efekty. Był moment dekoncentracji, straciliśmy dwa razy punkty z przyłożeń, ale jak na pierwszy mecz organizacja gry była bardzo dobra.

RC Arka Gdynia – Posnania 65:12 (31:7). Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 15, Sergo Kvernadze i Konrad Chromiński po 10 oraz Paweł Nowak, Robert Andrzejczuk, Paweł Dąbrowski, Stanisław Kriczun, Rafał Kwiatkowski i Mariusz Motyl po 5.
Arka: Kwiatkowski, Wojaczek, Wilczuk – Andrzejczuk, Nowak – Raszpunda, Kałduński, P. Dąbrowski – Szostek – Banaszek – Malochwy, Kvernadze, Chromiński, Motyl, Tsiklauri oraz Mikołajczyk, M. Dąbrowski, Kriczun, Plichta, Zdunek, Kaszubowski, Madajewski.

Na zdjęciach rugbiści Arki cieszą się z Pucharu Polski, na dolnym zdjęciu piłkę do młyna wrzuca Jacek Wojaczek z Arki. Autorem fotografii jest Tomasz Kamiński.
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki