arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rugbiści Arki na 3. miejscu w Hadze

Niedziela, 29 sierpnia 2010 16:22

 

 

Walka z deszczem, wiatrem, słońcem i rywalem okazała się dla Arki zwycięska. W niedzielnym meczu o 3. miejsce w turnieju Haagsche Rugby Dagen 2010 gdynianie pokonali Haagsche Rugby Club 26:12.

Arkowcy bardzo chcieli ten mecz wygrać. Czuli niedosyt po piątkowej porażce z Irlandczykami z klubu Garryowen FC 10:41, choć o to nikt nie może mieć do nich pretensji, bo rugbiści z Limerick to inny poziom rugby. Na zakończenie holenderskiego turnieju „Buldogom” przyszło zmierzyć się w pojedynku o trzecie miejsce z gospodarzami, którzy przegrali z francuskim Lille Metropole 0:62. Gdyńscy rugbiści od początku grali w przeciwko Holendrom, trzeciej drużynie ekstraklasy, z dużą determinacją. Zgodnie z zaleceniem trenera Macieja Stachury, pewne pozycje z rzutów karnych kopiąc na słupy wykorzystał Dawid Banaszek i żółto-niebiescy objęli prowadzenie 6:0. Kilkanaście minut później przyłożył Rafał Kwiatkowski, podwyższył Banaszek i było 13:0. Arka przewyższała rywali pod każdym względem i dlatego pierwszą połowę nasi rugbiści wygrali wysoko 26:0.

 

 

W drugiej części gdynianie grali pod silny wiatr, który na zmianę z deszczem i słońcem utrudniał grę zwłaszcza formacji ataku. Pomogło to nieco Holendrom, którzy po dwóch błędach Arki w defensywie zdołali przyłożyć piłkę na polu punktowym naszych rugbistów. W końcówce meczu Arka znów opanowała sytuację i po ostatnim gwizdku sędziego mogła cieszyć się ze zwycięstwa.
- Przyjechaliśmy tu po naukę, ale strasznie się cieszę, że udało nam się wygrać to spotkanie i nie wracamy do Gdyni z pustymi rękoma – powiedział po meczu Jerzy Zając, prezes RC Arka Gdynia.

 

 

 

Arka wygrywając z HRC zajęła w turnieju trzecie miejsce. Wygrali Francuzi z Lille, którzy pokonali irlandzki Garryowen 20:13.
RC Arka Gdynia – Haagsche Rugby Club 26:12 (26:0). Punkty dla Arki: Dawid Banaszek 13, Beka Tsiklauri 8, Rafał Kwiatkowski 5.
Arka: Ruszkiewicz, Wojaczek, Wilczuk – Zdunek, Andrzejczuk – Kwiatkowski, Nowak, Dąbrowski – Kriczun – Banaszek, Malochwy, Kvernadze, Simionkowski, Motyl – Tsiklauri oraz Bartkowiak, Mikołajczyk, Chromiński, Zembroń, Gajewski, Macoń, M.Dąbrowski.       
RSS sponsorzy

Kto nie powinien pić energetyków? Dla nich ten napój może być zagrożeniem
W ostatnich dniach głośno zrobiło się w Polsce na temat […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki