arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Buldogi wygrały ze Smokami

Niedziela, 5 września 2010 14:48

Rugbiści gdyńskiej Arki pewnie pokonali w Krakowie Juvenię, ale wygraną okupili złamaną nogą Kamila Simionkowskiego.

Niedzielny mecz z Juvenią był czwartym w ciągu dwóch tygodni, które upłynęły od rozpoczęcia sezonu 2010/11. Arka rozpoczęła od ligowej wygranej z Posnanią 65:12, potem podczas turnieju w Hadze przegrała z I-ligowcem z Irlandii Garryowen FC 10:41, a następnie pokonała gospodarzy imprezy Haagsche RC 26:12. Czwarty pojedynek sezonu miał być trzecim zwycięskim dla „Buldogów” meczem a zarazem czwartą wygraną gości w 2. kolejce polskiej ekstraligi.
Wobec kontuzji więzadeł pobocznych Łukasza Szostka (4-6 tygodni przerwy) na pozycji łącznika młyna zastąpił go Stanisław Kriczun. Nie była to jedyna rotacja w Arce na mecz z krakowskimi „Smokami”. Zmiany dotyczyły każdej formacji gdyńskiej drużyny (poniżej skład), ale zmiennicy bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami oraz rywalem i poza fragmentem pierwszej połowy i końcówką meczu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku.
Żółto-niebiescy zdobyli w Krakowie sześć przyłożeń, co dało im piąty, bonusowy punkt. Jest też, niestety, minus wyprawy do Krakowa. W 45. minucie spotkania grający na skrzydle Kamil Simionkowski z Arki zderzył się przy wyskoku do piłki z zawodnikiem Juvenii i złamał nogę. Dla popularnego „Simionka” oznacza to także kilkutygodniową przerwę w treningach i grze.
- Wygraliśmy pewnie i zasłużenie. Poza nielicznymi fragmentami przeważaliśmy w tym meczu wyraźnie, tylko szkoda Kamila – powiedział serwisowi arkarugby.pl Łukasz Szostek, który mimo kontuzji był z drużyną w Krakowie ponieważ zastępował chorego trenera Macieja Stachurę.

Wyniki pozostałych meczów 2. kolejki ekstraligi: Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź 11:40 (6:14), Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 17:21 (5:12), Posnania – Lechia Gdańsk 15:29 (3:12)

Juvenia Kraków – RC Arka Gdynia 15:38 (10:17). Punkty dla Arki: Mateusz Plichta 10, Dawid Banaszek 8 oraz Paweł Nowak, Sergo Kvernadze, Beka Tsiklauri i Marcin Macoń po 5.
Arka: Bartkowiak, Kwiatkowski, Wilczuk – Zdunek, Andrzejczuk (Ż) – Madajewski, Nowak, P.Dąbrowski – Kriczun – Banaszek – Simionkowski, Kvernadze, Chromiński, Plichta – Tsiklauri oraz Gajewski, Macoń, Wojaczek, Idzi, Lignowski, M.Dąbrowski, Mikołajczyk.

Na zdjęciu fragment meczu Juvenia – Arka w Krakowie. Foto: rugbypolska.pl

 
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki