arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

ARKA W FINALE PUCHARU POLSKI

Niedziela, 24 października 2010 14:14

Dobra passa Arki podtrzymana!
Doskonale taktycznie rozegrali ten mecz nasi rugbiści. Najpierw uzyskali niewielką przewagę terytorialną. Następnie zamienili ją na punkty dzięki celnym kopom z dropgoala i karnego Banaszka, odpowiednio w 10 i 15 minucie. Kiedy Lechia zaatakowała żeby odrobić straty, arkowcy zadali kolejny cios. Nieoczekiwanym wejściem z piłką w obronę rywali popisał się Ruszkiewicz. Zdobył kilka metrów ale przede wszystkim zaabsorbował kilku rywali, którzy go powstrzymali. Wtedy piłkę z ziemi podjął Szostek i błyskawicznie przekazał ją do Banaszka i ten dalej do skrzydła. Tam akcję wykończył Motyl udanym rajdem przy linii bocznej. Z podwyższenia Banaszek pechowo trafił w słupek.
Lechia potrafiła odpowiedzieć tylko trzema punktami z karnego Bukhały. Były to jedyne punkty Lechii w całym meczu. W pierwszej połowie meczu Banaszek podwyższył jeszcze przewagę do 14:3 kolejnym celnie wykonanym karnym, podyktowanym za niesportowe zachowanie Wojcieszaka.
Po przerwie jedyne punkty zdobył… Banaszek z karnego. To pokazuje, jak ważnym ogniwem w zespole jest zawodnik z celnym kopnięciem. Żeby jednak karne mogły być zamieniane na punkty trzeba prowadzić grę na połowie przeciwnika, a na to pracował cały zespół buldogów niczym dobrze naoliwiona maszyna.  
Od 55 minuty na boisku zrobiło się luźniej gdyż napięcia nie wytrzymali zawodnicy obu drużyn doprowadzając do niewielkiej (w porównaniu z ostatnim meczem) przepychanki. Na szczęście sędzia szybko powstrzymał agresję na boisku karząc solidarnie oba zespoły. Czerwone kartki otrzymali: ze strony buldogów Nowak i Wantoch-Rekowski z Lechii. Mimo to nie udało się położyć punktów już żadnej drużynie.

Dzięki temu zwycięstwu Arka awansowała do finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Budowlanymi Łódź. Mecz odbędzie się w rundzie wiosennej, a o miejscu zadecyduje – tak jak w ubiegłym sezonie, konkurs ofert. Miejmy tylko nadzieję, że nie dojdzie do powtórki z ubiegłej edycji i Buldogi dostaną szansę od rywala aby wywalczyć trofeum w sportowej walce na boisku.

 

11′ ARKA wygrywa 3:0 po drop – goalu Banaszka

15′ już 6:0 tym razem Banaszek zdobył 3 pkt z karnego

20′ Przyłożenie Mariusza Motyla 11 : 0 dla obrońców Pucharu, Banaszkowi nie udaje się podwyższyć

23′ 11 : 3 Buchajło trafił z karnego

33′ 14 : 3 udany karny w wykonaniu Dawida Banaszka

54′ Czerwona kartka dla Pawła Nowaka

77′ 17 : 3 znów punkty zdobył Banaszek

Pokonując Lechię na własnym boisku, Arka awansowała do finału PUCHARU POLSKI, gdzie zmierzy się z Budowlanymi Łódź.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Rafał Kwiatkowski - Skindel (41 Andrzejczuk), Nowak – Głuszek (57 Madejewski), Kałduński (78 Zdunek), Dąbrowski – Szostek (77 Zembroń) – Banaszek 12 punktów – Motyl 5, Kvernadze, Garkawyj, Gajewski (72 Plichta) – Tsiklauri
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki