arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Zwycięstwo w Poznaniu, nastrój taki sobie.

Niedziela, 7 listopada 2010 13:40

Mimo zwycięstwa w Poznaniu 13:0 nie mogą być zadowoleni z wyniku kibice Arki. Nie udało się wygrać z bonusem i utrzymać pozycji lidera w tabeli. Buldogi przez cały mecz przeważały. Cały mecz rozgrywany był w okolicach pola punktowego Posnanii. Niestety mimo ogromnej przewagi, punkty nie padały. Do przerwy wynik 6:0 po celnie wykonywanych karnych przez Banaszka zapowiadał kłopoty. Otwarcie drugiej części meczu to dobra akcja środkiem i przyłożenie Garkavego po podaniu Podolskiego. Dobrze że Daniel Podolski wyleczył kontuzję, której nabawił się zaraz po przyjściu do Arki i mógł zaistnieć w gdyńskich szeregach.
Wydawało się, że teraz Arce będzie łatwiej, że gospodarze muszą w końcu pęknąć. Nic się takiego nie stało. W dalszym ciągu poznaniacy bronili się prawie na samej linii końcowej. Arka nie była w stanie wykorzystać nawet przewagi liczebnej, po żółtych kartkach dla Najdka i Kujawskiego… Co więcej poirytowany niemocą w ataku Garkavyi sam otrzymał żółtą kartkę w samej końcówce meczu i poznaniacy przeprowadzili jedną jedyną akcję w całym meczu powstrzymaną w ostatniej chwili przez buldogi.

Zbyt często graliśmy piłką szeroko do skrzydeł. To co tak dobrze wychodzi nam na naszym stadionie, nie sprawdziło się w deszczu, na grząskiej nawierzchni i przy mokrej piłce w Poznaniu. Mówiłem zawodnikom że w tych warunkach muszą grać środkiem, kilka razy ponawiać akcje blisko młyna zanim odrzucą dalej piłkę – powiedział po meczu trener Stachura.

POSNANIA POZNAŃ – ARKA GDYNIA 0:13 (0:6)
Punkty dla Arki:
Dawid Banaszek 8, Siergii Garkawyi 5.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kwiatkowski – Skindel, Andrzejczuk – Głuszek, Madajewski, P.Dąbrowski – Szostek – Banaszek – Motyl, Podolski, Garkawyi, Kvernadze, Tsiklauri oraz Bartkowiak, Gajewski.
RSS sponsorzy

Ekspert: Pandemia przyspieszyła transformację cyfrową i technologiczną. Jak poradziły sobie przedsiębiorstwa?
Trzech na dziesięciu ankietowanych przyznaje, że ich pracodawca zapewnia niezbędne […]
nie, lis 27, 2022
Dziennik Bałtycki