Dreszczowiec w finale Grand Prix

Czwartek, 18 listopada 2010 19:52

W sobotę na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni, przed spotkaniem pierwszych reprezentacji Polski i Mołdawii w Pucharze Narodów Europy doszło do finałowego turnieju Grand Prix kobiet w rugby siedmioosobowym. W turnieju triumfowała drużyna Ladies Lechia Gdańsk, ale cały cykl wygrały rugbistki Arki Gdynia Girls.

Dominacja Ladies Lechia i Arki Girls Gdynia była widoczna już od pierwszych spotkań grupowych. Wystarczy wspomnieć, że gdańszczanki pokonały 24:7 Tygrysice Sochaczew i 19:5 Diablice Rudy Śląska, a gdynianki rozgromiły 50:0 Atomówki BBRC Łódź oraz 44:0 Czarne Pruszcz Gdański.

W fazie finałowej już mecz o trzecie miejsce przyniósł ogromne emocje. Atomówki prowadziły już 10:0 w starciu z Tygrysicami, by w drugiej połowie stracić prowadzenie. Przy stanie 12:10 dla zawodniczek z Sochaczewa, łodzianki zdołały przedrzeć się na ich pole punktowe i na dwie minuty przed końcem prowadziły 15:12. To jednak nie był koniec. Jedna z rugbistek Tygrysic uciekła obronie i rajdem lewym skrzydłem zdobyła kluczowe przyłożenie i dodatkowo podwyższyła, dając swojej siódemce zwycięstwo 19:15.

W finale ożywiły się trybuny i trudno było określić, która ze stron ma więcej kibiców. Tak głośno na meczu kobiecego rugby w Polsce jeszcze nie było. Zaczęło się od przyłożenia Arka Girls, które szybko wyszły na prowadzenie 5:0, ale Ladies równie błyskawicznie wyrównały, a przed przerwą wyszły jeszcze na prowadzenie 12:5 przełamując ofiarną i zdeterminowaną defensywę gospodyń. W drugiej odsłonie odważniej zaatakowały gdynianki zmniejszając straty do 10:12, ale na więcej nie było ich już stać i to gdańszczanki cieszyły się ze zwycięstwa w finałowym turnieju Grand Prix kobiet.

Tytuł mistrzyń Polski po raz kolejny powędrował jednak w ręce zawodniczek z Gdyni, które utrzymały minimalną przewagę nad Ladies Lechia w klasyfikacji generalnej.

Cały turniej toczył się w bardzo pozytywnej atmosferze. Widać było, że zawodniczki wszystkich ekip doskonale się znają i lubią, nie było złośliwości, a na sztucznej murawie Stadionu Narodowego rządziły zasady fair play.