Arka Gdynia Girls najlepsze w Polsce !!!

Poniedziałek, 22 listopada 2010 19:58

RELACJA TRENERA JAROSŁAWA BATORA:

W sobotę 13 listopada na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni odbył się ostatni w tym roku turniej Grand Prix Kobiet w rugby siedmioosobowym.
W turnieju swoją dominację na krajowych boiskach potwierdziły zawodniczki  Arki Gdynia Rugby Girls.
W klasyfikacji generalnej gdynianki miały na tyle bezpieczną przewagę , iż mogły zająć nawet 3 miejsce aby zdobyć Mistrzostwo Polski.
Najgroźniejsze konkurentki  -  Ladies Lechia Gdańsk przed turniejem zajmowały drugą pozycję ze stratą 4 pkt.
Arka Girls już w eliminacjach pokazały , iż ich przygotowanie do Turnieju Finałowego jest rewelacyjne.
Gdynianki w fazie grupowej w konfrontacji z Atomówkami Łódź, Czarnymi Pruszcz Gdański i Tygrysiątkami Sochaczew zdobyły 129 punktów i nie straciły żadnego !!!
Ladies Lechia po zaciętych pojedynkach grupowych w pokonanym polu pozostawiły drużyny Tygrysic z Sochaczewa, Ladies Frogs Warszawa i Diablice Ruda Śląska.

Bardzo wysokie zwycięstwa w grupie i świadomość, iż Mistrzostwo Polskich jest już w ich posiadaniu spowodowały lekkie rozprężnie w szeregach Gdynianek i  w finale imprezy uległy nieznacznie  Ladies Lechia 12 – 10.

W opinii  wielu fachowców w turnieju Gdynianki zaprezentowały najbardziej efektowne i widowiskowe rugby, którego podłoże zbudowane jest na dobrych umiejętnościach technicznych i rozumieniu filozofii gry rugby siedmioosobowego.
Największym komplementem ujął Gdynianki jeden z trenerów drużyn przyjezdnych: „gracie tak dobrze , iż nie mam obaw na boisku o grające przeciwko Wam swoje dziewczyny , które stawiają w rugby dopiero pierwsze kroki”.

Cieszy fakt , iż w imprezie wystartowało 8 drużyn z całej Polski.

Również nagrody indywidualne padły łupem Gdynianek :
Najskuteczniejszą zawodniczką Turnieju w Gdyni została Marta Mikołajczyk (Arka Gdynia Girls)
Najskuteczniejszą zawodniczką całego cyklu Grand Prix (4 Turnieje) podobnie jak w ubiegłym roku została Dorota Filipek (Arka Gdynia Girls)

Podczas gali rugby w przededniu gdyńskiego Grand Prix zawodniczka Arka Gdynia Rugby Girls i kapitan drużyny MONIKA BANIEWICZ odebrała tytuł najlepszej zawodniczki roku 2010 w Polsce !!! (w roku 2009 uhonorowano również zawodniczkę z Gdyni Agnieszkę Walczyk !!!)

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski Kobiet w roku 2010:
1.  Arka Gdynia Girls – trener Jarosław Bator
2.  Ladies Lechia Gdańsk – trener Janusz Urbanowicz
3. Tygrysice Sochaczew  – trener Marcin Stencel
4. Atomówki BBRC Łódź – trener Zbigniew Grądys

Mistrzostwo Polski dla Arka Gdynia Rugby Girls w roku 2010 wywalczyły (kolejność alfabetyczna):