arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka wygrywa z Juvenią 50:10!

Sobota, 26 marca 2011 15:38

Pierwsze efektowne zwycięstwo notują na swoim koncie rugbiści Arki w tym roku. Po dobrym meczu Arka nie pozostawiła żadnych wątpliwości swoim dzisiejszym rywalom. Dobrze dysponowani zawodnicy zdobyli 8 przyłożeń co pozwoliło uzyskać punkt bonusowy.
Po dziewięciu kolejkach Ekstraligii Buldogi nadal zajmują fotel wicelidera ze stratą jednego punktu do Lechii Gdańsk.

RC Arka Gdynia – Juvenia Kraków 50:10 (38:10)

Arka: Ruszkiewicz (41′ Bartkowiak), Wojaczek (65′ Bojke), Wilczuk, Zdunek, Andrzejczuk (57′ Madejski), Kwiatkowski, Głuszek (41′ Kałduński), Dąbrowski P., Szostek (41′ Kriczun), Tsiklauri, Motyl (65′ Zaradzki), Podolski, Chromiński, Dąbrowski M., Kvernadze.
Punkty: Podolski 10, Tsiklauri 15, Szostek 10, Wilczuk 5, Głuszek 5, Dabrowski M. 5.

Juvenia: Kiraga, Grabski (72′ Głowacki), Gajda (60′ Brice), Świadek (71′ Tchorek), Mączka (4′ Stawiarski), Ingarden, Siemaszko, Bulatovic (61′ Krzypkowski), Jarosz, Wojciechowski, Nowak, Sokołowski, Zawojski, Marcinek (48′ Soboliev), Sajdak.
Punkty: Wojciechowski 5, Jarosz 5.

Wyniki pozostałych sobotnich meczów:
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 34:10 (10:0)
Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 29:20 (22:20)
Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 46:17 (22:17)

___________________________________________________________________________________

Arka Gdynia pewnie pokonała Juvenię Kraków 50:10 (38:10) w dziewiątej kolejce Ekstraligi rugby. Buldogi miały momentami problemy z dobrze przerywającymi ich linie obronne Smokami, ale perfekcyjnie potrafili wykorzystać błędy rywali, dzięki czemu spokojnie sięgnęli po punkt bonusowy i zachowali drugie miejsce w tabeli.
Pierwsza połowa przyniosła kilka groźnych akcji krakowian, którzy ładnie i szybko grali w ataku, nie potrafili jednak wykończyć swoich groźnych ataków. Gdynianie radzili sobie znacznie lepiej i szeroko rozrzucając piłkę, rozpraszali obronę rywala, wykorzystując powstające dziury w defensywie.
- Cztery przyłożenia Arka zdobyła po naszych błędach. Straciliśmy więc aż 28 punktów po głupich decyzjach, złych kopach w pole, po których gospodarze wyprowadzali kontrę i zaskakiwali naszą obronę – analizował po spotkaniu trener Juvenii Janusz Wilk.
Goście w pierwszej połowy kilka razy byli o włos od pola punktowego, ale brakowało postawienia kropki nad „i”. W ocenie szkoleniowca krakowian to jednak druga połowa była lepsza w wykonaniu jego podopiecznych. – Nasza gra była przyzwoita. W drugiej odsłonie lepsza postawa mogła wynikać również z tego, że Arka zrobiła kilka zmian. Widać, że Gdynianie dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Grają szeroko, a przede wszystkim są świetnie zorganizowani. Wiedzą jak się ustawiać i szybko się przegrupowują, dzięki czemu zawsze mają ludzi w ataku do przeprowadzenia akcji – ocenił po spotkaniu Janusz Wilk.

Tekst: Kajetan Cyganik (RugbyPolska.pl)

 
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki