Arka wygrywa z Juvenią 50:10!

Sobota, 26 marca 2011 15:38

Pierwsze efektowne zwycięstwo notują na swoim koncie rugbiści Arki w tym roku. Po dobrym meczu Arka nie pozostawiła żadnych wątpliwości swoim dzisiejszym rywalom. Dobrze dysponowani zawodnicy zdobyli 8 przyłożeń co pozwoliło uzyskać punkt bonusowy.
Po dziewięciu kolejkach Ekstraligii Buldogi nadal zajmują fotel wicelidera ze stratą jednego punktu do Lechii Gdańsk.

RC Arka Gdynia – Juvenia Kraków 50:10 (38:10)

Arka: Ruszkiewicz (41′ Bartkowiak), Wojaczek (65′ Bojke), Wilczuk, Zdunek, Andrzejczuk (57′ Madejski), Kwiatkowski, Głuszek (41′ Kałduński), Dąbrowski P., Szostek (41′ Kriczun), Tsiklauri, Motyl (65′ Zaradzki), Podolski, Chromiński, Dąbrowski M., Kvernadze.
Punkty: Podolski 10, Tsiklauri 15, Szostek 10, Wilczuk 5, Głuszek 5, Dabrowski M. 5.

Juvenia: Kiraga, Grabski (72′ Głowacki), Gajda (60′ Brice), Świadek (71′ Tchorek), Mączka (4′ Stawiarski), Ingarden, Siemaszko, Bulatovic (61′ Krzypkowski), Jarosz, Wojciechowski, Nowak, Sokołowski, Zawojski, Marcinek (48′ Soboliev), Sajdak.
Punkty: Wojciechowski 5, Jarosz 5.

Wyniki pozostałych sobotnich meczów:
Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew 34:10 (10:0)
Lechia Gdańsk – Posnania Poznań 29:20 (22:20)
Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot 46:17 (22:17)

___________________________________________________________________________________

Arka Gdynia pewnie pokonała Juvenię Kraków 50:10 (38:10) w dziewiątej kolejce Ekstraligi rugby. Buldogi miały momentami problemy z dobrze przerywającymi ich linie obronne Smokami, ale perfekcyjnie potrafili wykorzystać błędy rywali, dzięki czemu spokojnie sięgnęli po punkt bonusowy i zachowali drugie miejsce w tabeli.
Pierwsza połowa przyniosła kilka groźnych akcji krakowian, którzy ładnie i szybko grali w ataku, nie potrafili jednak wykończyć swoich groźnych ataków. Gdynianie radzili sobie znacznie lepiej i szeroko rozrzucając piłkę, rozpraszali obronę rywala, wykorzystując powstające dziury w defensywie.
- Cztery przyłożenia Arka zdobyła po naszych błędach. Straciliśmy więc aż 28 punktów po głupich decyzjach, złych kopach w pole, po których gospodarze wyprowadzali kontrę i zaskakiwali naszą obronę – analizował po spotkaniu trener Juvenii Janusz Wilk.
Goście w pierwszej połowy kilka razy byli o włos od pola punktowego, ale brakowało postawienia kropki nad „i”. W ocenie szkoleniowca krakowian to jednak druga połowa była lepsza w wykonaniu jego podopiecznych. – Nasza gra była przyzwoita. W drugiej odsłonie lepsza postawa mogła wynikać również z tego, że Arka zrobiła kilka zmian. Widać, że Gdynianie dobrze przepracowali okres przygotowawczy. Grają szeroko, a przede wszystkim są świetnie zorganizowani. Wiedzą jak się ustawiać i szybko się przegrupowują, dzięki czemu zawsze mają ludzi w ataku do przeprowadzenia akcji – ocenił po spotkaniu Janusz Wilk.

8

Wybory parlamentarne 2019. Wyniki sondażu exit poll. PiS 43,6 proc., KO 27,4 proc., SLD 11,9 proc., PSL 9,6 proc., Konfederacja 6,4 proc.
Wybory parlamentarne 2019. Sondaż exit poll przygotowany przez pracownię IPSOS […]