arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Po punkty do Sochaczewa

Piątek, 1 kwietnia 2011 11:23

Już jutro rugbiści Arki zagrają pierwszy mecz wyjazdowy w tym roku. Naszym przeciwnikiem będzie MKS Orkan Sochaczew. Po bardzo udanej inauguracji rugbowej wiosny w Gdyni, teraz czekamy na równie dobry wynik na wyjeździe.
- Udanie zaczęliśmy wiosnę, ale zapomnieliśmy już o meczu z Juvenią. Teraz najważniejszy jest jutrzejszy mecz i zwycięstwo! – zapewnił nas Maciej Stachura, trener naszej drużyny.
Przed meczem w Sochaczewie trener ma do dyspozycji dodatkowo trzech zawodników.
Po przymusowej przerwie za kartki wraca do gry Marcin Malochwy. W meczu zobaczymy także zawodników z Ukrainy, którzy wczoraj dołączyli do Buldogów. Siergiej Garkawy jest już dobrze znany naszym kibicom, mogliśmy go oglądać chociażby w kliku meczach rundy jesiennej, natomiast Aleksandr Łomakin to nowy zawodnik, który zaprezentuje się w po raz pierwszy w naszych barwach w Sochaczewie. Ukraińcy wzmocnią formacje młyna i ataku.
W składzie zabraknie natomiast Pawła Nowaka (żółte kartki), oraz Mariusza Motyla i Marka Skindera, którzy z powodu kontuzji nie pojadą na sobotni mecz.

W rundzie jesiennej Arka grając u siebie wysoko zwyciężyła zespół z Sochaczewa. Mecz, który zapowiadał się na wyrównany do przerwy (6:3), zakończył się naszym zwycięstwem 49:8. Buldogi rozkręciły się dopiero w drugiej połowie, w której mogliśmy zobaczyć aż sześć przyłożeń. Liczymy na powtórkę tak korzystnego wyniku jutro!
Po dziewięciu kolejkach sezonu 2010/2011 obie drużyny w tabeli Ekstraligi dzieli 17 pkt. Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie nad Juvenią na naszym koncie jest 38 pkt., natomiast drużyna z Sochaczewa przegrała na wyjeździe z Budowlanymi Lublin 34:10 (10:0) i w tej chwili ma 21 pkt.
- Orkan na pewno potraktuje ten mecz bardzo poważnie. Zajmują piąte miejsce w tabeli, które nie daje prawa gry w play-offach, jeśli więc chcą się liczyć w walce o medale jutro zrobią wszystko, aby wygrać. My natomiast znamy swoją wartość, i wiemy jak wygrać ten mecz. – mówi Maciej Stachura.
Za Arkowców trzymamy kciuki i czekamy na powtórzenie wyniku z rundy jesiennej. Początek meczu w Sochaczewie o godz. 16:00.

Pozostałe mecze X kolejki Ekstraligi rugby:
KS Posnania Poznań – Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź (sobota, godz. 13.00)
RzKS Juvenia Kraków – RC Lechia Gdańsk (sobota, godz. 11.00)
MKS Ogniwo Sopot – KS Budowlani Lublin (sobota, godz. 14.00) RSS sponsorzy

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.