arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Z Juniorem do Lublina

Czwartek, 7 kwietnia 2011 21:08

 
Pojutrze kolejny mecz naszych rugbistów. Tym razem, na drugi mecz wyjazdowy tej wiosny, Buldogi wybiorą się do Lublina. Do kadry meczowej po czterech meczach przymusowej pauzy powróci Paweł Nowak. „Junior” został ukarany czerwoną kartką w pucharowym meczu przeciwko Lechii Gdańsk.
- Bardzo się cieszę z powrotu do składu Arki. Kilka miesięcy nie grałem w meczu ligowym. Jestem spragniony gry i pełen sportowej złości. Sparingi w okresie przygotowawczym to nie to samo co mecz w lidze – powiedział nam „Junior”.
Paweł nie chciał komentować słuszności kartki, którą został ukarany.
- Swoje już odcierpiałem, nie myślę już o tym, czy kartka była zasłużona czy nie, teraz liczy się najbliższy mecz. Chcemy wygrać! – podkreślił gracz żółto-niebieskich.
Zespół z Lublina udanie rozpoczął rundę wiosenną. Dwa tegoroczne mecze Budowlani wygrali zdobywając przy tym punkty bonusowe. Z takim dorobkiem pewnie zajmują czwarte miejsce w tabeli. Nasza drużyna, która zajmuje trzecie miejsce ma dwanaście punktów przewagi nad naszymi najbliższymi przeciwnikami.
-   To będzie bardzo ciężki wyjazd, w Lublinie zawsze się gra bardzo ciężko. Pomimo, że to beniaminek to mieli bardzo udaną rundę jesienną i bardzo dobrze wystartowali na wiosnę. Mają bardzo groźną drużynę. – powiedział Maciej Stachura, trener Buldogów.
Trener zwrócił uwagę szczególnie na formacje młyna i ataku.
- Zawodnicy młyna mają bardzo dobre warunki fizyczne, prawie wszyscy są bardzo wysocy i dobrze zbudowani. Natomiast w ataku grają młodzieżowi reprezentanci. Budowlani to mieszanka doświadczenia i rutyny w młodością. Nastawiamy się na ciężką walką, ale nie zamierzamy się poddawać, będziemy walczyć do końca. – zakończył Maciej Stachura.
W meczu jesiennym w Gdyni Buldogi pokonały Budowlanych 17:10 (0:3). Przez większość meczu walka był bardzo zacięta i wyrównana. Dopiero przyłożenie i podwyższenie po rajdzie Dawida Banaszka pod koniec meczu zapewniło naszej drużynie wygraną.
Za naszych graczy trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Lublina. Początek mecz w sobotę o godzinie 15:00.
W czasie trwania meczu wszystkich kibiców zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie będziecie mogli śledzić na bieżąco wynik spotkania.RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki