arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

PRZEGLĄD PRASY: Podsumowanie XI rundy Ekstraligi

Poniedziałek, 11 kwietnia 2011 08:41

Pierwsze zwycięstwo Ogniwa, pogrom w Łodzi

Ogniwo Sopot wygrało swój pierwszy mecz w tegorocznych rozgrywkach Ekstraligi rugby, w 11. kolejce pokonując na własnym boisku Posnanią Poznań 22:17 (17:7).
Wynik spotkania można uznać za niespodziankę, gdyż w rundzie wiosennej, przedostatnia w tabeli Posnania prezentowała się doskonale, podejmując walkę z dwoma najsilniejszymi ekipami polskiej ligi Lechią Gdańsk i Budowlanymi Łódź.
Ostatnie w tabeli Ogniwo, na własnym boisku postawiło jednak rywalom bardzo trudne warunki i odniosło swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Tym samym sopocianie przedłużyli swoje szanse na pozostanie w lidze, a Muszkieterowie zmarnowali okazję, by przesunąć się na szóste miejsce w tabeli.

Do prawdziwego pogromu doszło w Łodzi, gdzie Budowlani pokonali Juvenię 105:12 (67:0). Krakowanie przyjechali na Górniczą z jednym rezerwowym i nie sprostali doświadczonej ekipie mistrzów Polski, w której brylowali reprezentanci. Tomasz Stępień umocnił się na pierwszym miejscu w klasyfikacji najlepiej punktujących, dzięki zdobyciu aż 35 oczek”. Hat tricka z przyłożeń oprócz wspomnianego obrońcy zanotowali Kacper Ławski i Grzegorz Dułka, a Merba Gabunia i Dariusz Kaniowski dorzucili po dwie piątki. W sumie łodzianie zdobyli 17 przyłożeń! Wszystkie punkty dla gości po karnych w drugiej połowie zdobył Paweł Wojciechowski. Na osłodę Smokom pozostała niezła druga połowa przegrana 12:38) i efektowny karny, kopnięty z połowy boiska przez kapitana krakowian.

Do bardzo ciekawego spotkania doszło w Lublinie, gdzie Arka skromnie pokonała Budowlanych Lublin 13:5 (13:0). Mecz miał dwa oblicza ze względu na bardzo silny wiatr, który dawał ogromne ekipie, która akurat grała w tym samym kierunu, w którym on wiał. Budowlani walczyli dzielnie, ale swoje jedyne przyłożenie zdołali zodbyć dopiero na 6 minut przed końcem meczu i było już za późno by odrabiać straty. Niespodzianki tym razem nie było, ale gdynianie ponownie wrócili do domu bez punktu bonusowego, którego brak stawia ich w trudnej sytuacji przed ostatnimi meczami w walce o jak najlepsze miejsce w fazie play-off.
 
Swój plan w Gdańsku zrealizowała Lechia, która pokonała Orkana 33:10 (19:3). Punkt bonusowy, podopiecznym Grzegorza Kacały zapewnił swoim drugim tego dnia przyłożeniem Tomasz Rokicki. Co ciekawe,od 44. minuty gospodarze musieli radzić sobie w czternastu. Czerwoną kartkę, po drugiej żółtej otrzymał Rafał Witoszyński.
Lechia pozostała samodzielnym liderem z punktem przewagi nad Budowlanymi Łódź i już trzema „oczkami” nad Arką Gdynia.  

Wyniki XI kolejki:
Ogniwo Sopot – Posnania Poznań 22:17 (17:7)

Ogniwo Sopot: Marek Przychodzki 5, Robert Rogowski 7, Maciej Wojtkuński 5, Piotr Zeszutek 5.
Posnania Poznań: Matuesz Adamski 7, Tomasz Nowak 5, karna piątka.

Budowlani Łódź – Juvenia Kraków 105:12 (67:0)
Budowlani Łódź: Tomasz Stępień 35, Kacper Ławski 15, Grzegorz Dułka 15, Merab Gabunia 10, Dariusz Kaniowski 10, Marek Mirosz 5, Władysław Grabowski 5, Sebastian Łuczak 5, Paweł Grabski 5
Juvenia Kraków: Paweł Wojciechowski 12

Budowlani Lublin – Arka Gdynia 5:13 (0:13)
Budowlani Lublin: Stanisław Niedźwiecki 5
Arka Gdynia: Beka Tsiklauri 8, Marcin Malochwy 5

Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew 33:10 (19:3)
Lechia Gdańsk: Tomasz Rokicki 10, Piotr Jurkowski 5, Rafał Wojcieszek 5, Karol Hedesz 5, Jurij Buchajło 8.
Orkan Sochaczew: Tomasz Gołąb 5, Tomasz Gasik 3, Bogdan Wróbel 2.

www.rugbypolska.pl – 09.04.2011
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki