ARKA WYGRAŁA Z LECHIĄ!

Sobota, 30 kwietnia 2011 13:03

RC Arka Gdynia nadal niepokonana wiosną. „Buldogi” wygrały arcyważny mecz z Lechią Gdańsk 22:7 (11:0).
Obie drużyny zaczęły mecz dosyć niemrawo. Jednak coraz bardziej rozkręcające się „Buldogi”  konsekwentnie wykorzystywały błędy gdańszczan. Dobrze grający w obronie goście nie pozwalali zbliżać się Arce w okolice swojego pola punktowego, dlatego żółto-niebiescy szukali swoich szans w karnych. Pierwsze punkty dla naszego zespołu w 8. minucie zdobył Beka Tskiklauri właśnie po karnym. Następnie Mariusz Motyl popisał się przyłożeniem, a później Tsiklauri ponownie wykorzystał rzut karny. Do przerwy Arka prowadziła 11:0.
W drugiej połowie Arka, grająca przez pierwsze dziesięć minut bez Sergieja Garkawego ukaranego żółtą kartką, jeszcze bardziej się rozkręciła. „Buldogi” przeważały w młynie i w autach. Gdańszczanie w całym meczu wygrali tylko dwa auty. Kolejne dwa karne wykorzystał Beka Tsiklauri, a następnie efektowną akcję całej drużyny przyłożeniem zakończył Kazik Raszpunda, który, przypomnijmy, przez trzy ostatnie miesiące, nie uczestniczył w treningach z drużyną.
Nasi rugbiści bezwzględnie wykorzystali słabości Lechii, która w regulaminowym czasie gry nie zdobyła ani jednego punktu. Lechia przebudziła się dopiero w doliczonym czasie gry. Akcja przeprowadzona lewym skrzydłem zakończyła się przyłożeniem Krzysztofa Zielińskiego. Jurij Bukhało, który wcześniej nie wykorzystał dwóch karnych, w końcówce meczu dołożył dwa punkty z podwyższenia. Jednak ta zdobycz punktowa, nie pozwoliła biało-zielonym na zdobycie punktu bonusowego.
Rugbiści Arki zasłużenie wygrali dzisiejszy mecz. Konsekwentnie grając w obronie i młynie, jednocześnie wykorzystywali błędy zespołu z Gdańska i punktowali po karnych, których skutecznym wykonawcą był Beka Tsiklauri.
Dzisiejsze zwycięstwo pozwoliło wyprzedzić gdańszczan w tabeli Ekstraligi. Arka ze stratą trzech punktów zajmuje pozycję wicelidera, natomiast nasz dzisiejszy rywal zajmuje miejsce trzecie, tracąc do naszego zespołu tylko jeden punkt. Tak więc najbliższy, wyjazdowy mecz w Łodzi może zdecydować, która z drużyn będzie liderem na koniec sezonu zasadniczego.
Rugbiści Arki pokazali dzisiaj jak się wygrywa z Lechią Gdańsk, liczymy, że przykład z naszych zawodników jutro wezmą piłkarze!

Punkty Arka: Tsiklauri 12, Motyl 5, Raszpunda 5
Punkty Lechia: Zieliński 5, Bukhalo 2.

Arka: Ruszkiewicz W. (40′ Raszpunda K.), Wojaczek J., Wilczuk M., Skindel M. (40′ Andrzejczuk R.), Nowak P., Łomakin A. (49′ Głuszek S.), Kwiatkowski R. (75′ Bartkowiak D.), Dąbrowski P. (67′ Kałduński D.), Szostek Ł. (70′ Kriczun S.), Tsiklauri B., Motyl M. (78′ Dąbrowski M.), Podolski D., Chromiński K., Garkawy S., Kvernadze S.

Lechia: Kirsanov D. (52′ Zieliński K.), Janiec G. (42′ Narwojsz-Rekowski D.), Kaszuba S. (44′ Chaika E.), Doroszkiewicz  Ł., Kulakivskyi R., Hedesz K. (68′ Krzewicki K.), Płonka M., Polianskiyi O. (60′ Odoliński M.), Piszczek P. (52′ Lenartowicz P.), Bukhalo J., Buczek G. (41′ Narwojsz P.), Wilczuk M., Rokicki T., Kwiatkowski R., Jurkowski P.

Widzów: 1300.