arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Rugbistki Arki rozpoczęły walkę o MP

Niedziela, 1 maja 2011 09:22

Zawodniczki Arki Girls dzisiaj biorą udział w pierwszym tegorocznym turnieju Grand Prix Kobiet który odbywa się w Warszawie. W cyklu turniejów nasze dziewczyny bronią tytuł Mistrzyń Polski Rugby 7.
Po sobotnim treningu i wsparciu jako kibice dla zawodników RC Arka Gdynia w meczu przeciwko gdańskiej Lechii dziewczyny udały się w podróż do stolicy.

Skład Arka Rugby Girls na turniej w Warszawie: Karen Bednarek, Małgorzata Bubacz, Burchardt Magdalena, Dorota Filipek, Bożena Hinca, Monika Jaruszewicz,  Agnieszka Loeff, Marta Mikołajczyk, Agnieszka Walczyk, Emilia Laskowska, Katarzyna Gollnau, Monika Woś, Ewa Kotas.

Podczas turnieju rozgrywanego wg przepisów Rugby 7 RC Arka Gdynia wystawi tym razem jedną drużynę. Młodzież czyli zawodniczki poniżej 18 roku życia i nowe adeptki zwyczajowo grają w uproszczoną formę czyli tzw. paryżankę.

Niestety z powodu bardzo napiętego harmonogramu zawodów – turniej kobiet połączony jest z corocznym, męskim turniejem WARSAW 10’s gospodarze zmuszeni zostali do rozegrania zawodów tylko w kategorii seniorek.
Z wyjazdu z różnych przyczyn musiały zrezygnować:  Kluk Klaudia, Elżbieta Żarkowska, Daria Łosińska , Lewandowska Marta, Anna Michniewicz i Lutrzykowska Natalia.

Drużyna z Gdyni z sezonie 2011 to połączenie rutyny z młodością. Agnieszka Walczyk, Dorota Filipek, Bożena Hinca to liderki drużyny, które potrafią bardzo dobrze współpracować z młodszymi, robiącymi stałe postępy : Martą Mikołajczyk (najskuteczniejszą zawodniczką zeszłorocznego Grand Prix w Gdyni), Magdaleną Burchardt i Małgorzatą Bubacz. Równie dobrze do zespołu wkomponowały się: niezwykle szybka  Agnieszka Loeff , Monika Jaruszewicz, Monika Woś oraz pozyskana z Częstochowy Ewa Kotas.
Po ciężko przepracowanej zimie i włączeniu w przygotowania specjalistycznego treningu z trenerem Przemkiem Szaparem dziewczęta w grupie rywalizować będą z Atomówkami BBRC Łódź, Czarne Pruszcz Gdański oraz RCC Częstochowa.

Trzymamy kciuki za dobry występ gdynianek w Warszawie i walkę o Mistrzostwo Polski w roku 2011 już od pierwszego turnieju Grand Prix.
RSS sponsorzy

Te zabytkowe samochody i motocykle dostępne są od ręki. Zobacz jakie pojazdy można kupić w sieci. Niektóre okazy zaskakują!
Wyjątkowe zabytki i oldtimery, klasyki czasów minionych, zobacz wyjątkową galerię […]
sob, maj 27, 2023
Dziennik Bałtycki