arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Kadeci powalczą o złoto!

Piątek, 20 maja 2011 11:34

W niedzielę na stadionie Budowlanych Łódź drużyna juniorów Arki zagra w finałowym turnieju MP Rugby 7. Stawka turnieju jest bardzo wysoka ponieważ zwycięzca przez najbliższy rok będzie mógł się szczycić tytułem Mistrza Polski.
Uczestnicy finału zostali wyłonieni w dwóch turniejach grup północnej i południowej. Z każdego półfinału awansowały po cztery najlepsze zespoły zawodów w Gdańsku i Jarocinie.

Turniej finałowy został podzielony na dwie grupy eliminacyjne. Nasi zawodnicy zagrają w grupie B z drużynami Budowlanych Lublin i Budowlanych Łódź oraz Alfy Bydgoszcz.
W grupie A wystąpią: Orkan Sochaczew, Jantar Pruszcz Gdański Gd., Lechia Gdańsk, Pogoń Siedlce.
W naszych barwach wystąpią: Błażej Kadecki, Robert Cieślik, Mikołaj Wilkanowski, Marcin Burchardt, Kamil Lewandowski, Patryk Zalewski, Adrian Hawrysiuk, Nikodem Zalaś, Krzysztof Okonek, Arkadiusz Litwin, Rafał Jaszczuk, Kordian Lewandowski oraz Paweł Grzenkowicz.
Naszych zawodników poprowadzi trener Arkadiusz Skrzyński.
- Na pewno będziemy walczyli o medale, ale nasze plany i ambicje zweryfikuje boisko w niedzielę. Rugby siedmioosobowe to często gra przypadków, a o wyniku decyduje wyszkolenie indywidualne zawodników oraz wytrzymałość. W grupie eliminacyjnej zagramy z mocnymi przeciwnikami. Drużyna z Łodzi ma bardzo dobry atak, natomiast lublinianie są mocni w młynie. Nie graliśmy jeszcze z nimi w tym roku i trudno jest mi coś powiedzieć. Mają graczy, którzy występują w reprezentacjach młodzieżowych, ale my też znamy swoją wartość i zapewniam, że będziemy walczyć do końca. Szczególnie chcemy się zrewanżować Alfie Bydgoszcz za porażkę w na turnieju półfinałowym w Gdańsku – powiedział nam trener juniorów Arki Gdynia.
Za naszych młodzieżowców trzymamy kciuki i czekamy na dobre wiadomość z Łodzi!
RSS sponsorzy

Najpopularniejsze kierunki studiów na Pomorzu. Są najbardziej oblegane, dają szansę na dobrą pracę
Jaki kierunek studiów wybrać, zastanawia się wielu młodych ludzi pod […]
pt, mar 24, 2023
Dziennik Bałtycki