arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

STARTUJE EKSTRALIGA: NA PIERWSZY OGIEŃ AZS-AWF WARSZAWA

Piątek, 19 sierpnia 2011 11:32

 
W najbliższy weekend rozpocznie się nowy sezon ligowych rozgrywek w naszym kraju. Nasz zespół w pierwszej rundzie będzie podejmował na własnym stadionie beniaminka – AZS-AWF Warszawa. Początek meczu w niedzielę o godz. 15:00. WSTĘP WOLNY.

Po sezonie zakończonym złotym medalem przed „Buldogami” ciężkie zadanie obrony mistrzowskiego tytułu w obecnym sezonie.
- Wiadomo, że trudniej broni się złotego medalu, niż się go zdobywa, ale jesteśmy na to przygotowani. Na pewno brak kontuzjowanych Dawida Banaszka, Jacka Wojaczka i Rafała Kwiatkowskiego jest pewną przeszkodą. Poradzimy sobie, ponieważ mamy szeroką kadrę. Zadaniem na rundę jesienną, która rozpoczyna się meczami z czołówką ligi, będzie wywalczenie jak najlepszej pozycji w tabeli przed rewanżami – zauważa trener Arki, Maciej Stachura.
O ubiegłotygodniowym przegranym Pucharze Polski gracze żółto-niebieskich już zapomnieli, teraz przyszedł czas na pierwsze ligowe zwycięstwo oraz na poprawę gry.
- Mecz z Budowlanymi obnażył wiele mankamentów w naszej grze i uświadomił nam co należy jeszcze poprawić. Aby wygrać z AZSem musimy zagrać bardziej skoncentrowani, ponieważ to zaważyło na przegranej z łodzianami. Popełniliśmy zbyt wiele niewymuszonych błędów, za dużo było podań niecelnych i do przodu. Musimy także poprawić grę w obronie – mówi naszej stronie Stachura
– Czasu na przygotowania było mało, ale z każdym meczem powinno być co raz lepiej. Potrzebujemy kilku meczów, żeby się lepiej zgrać. W tej chwili jesteśmy bogatsi o doświadczenia z meczu finałowego PP, takie przetarcie z silnym przeciwnikiem było dla nas bardzo dobre i potrzebne – dodał trener.

Nasz najbliższy przeciwnik – AZS-AWF Warszawa to klub z wielką tradycją i historią. Został założony w 1956 roku i z dorobkiem szesnastu tytułów mistrzowskich zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji zdobywców złotego medalu. Również jako pierwszy zdobył mistrzostwo Polski w oficjalnych rozgrywkach Polskiego Związku Rugby. AZS dziewięciokrotnie kończył krajowe rozgrywki ze srebrem, a dziesięciokrotnie z brązowym medalem. W roku 1981, 1983 i 2007 zdobywał Puchar Polski.
AZS- AWF Warszawa wraca w szeregi ekstraligowców po dwóch latach wzmocniony kilkoma zawodnikami. To z pewnością inna drużyna, niż ta która wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Również RC Arka Gdynia przystąpi do rozgrywek z nowymi rugbistami w składzie. Z wypożyczenia do Ogniwa Sopot powrócił Krzysztof Korbolewski. Z Budowlanych Lublin udało się pozyskać Rafała Szrejbera, który pozytywnie zaprezentował się w ubiegły weekend w Gdyni. W meczu z zespołem z Warszawy, do żółto-niebieskich dołączy Karol Perzak, wychowanek „Czarnych w Bytomiu” oraz jeśli uda się zatwierdzić do gry, Szkot polskiego pochodzenia – Craig Bachurzewski (więcej informacji na temat tych zawodników wkrótce).

Przed naszymi graczami już w niedzielę szansa na pierwsze zwycięstwo w nadchodzącym sezonie. Liczymy na gorący doping i wsparci od naszych kibiców.

Pozostałe mecze 1. kolejki Ekstraligi:
RC Lechia Gdańsk – KS Posnania Poznań
KS Budowlani Lublin – RC Orkan Sochaczew
Budowlani S.A. Łódź – RzKS Juvenia Kraków
RSS sponsorzy

Wojna na Ukrainie 2023 na żywo. Najnowsze informacje - relacja
9 lutego 2023 r. jest 351. dniem wojny. Zełenski składa […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki