arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Derby z liderem

Piątek, 16 września 2011 08:19

 
W sobotę „Buldogów” czeka kolejny ciężki mecz w rundzie jesiennej. Na pierwszy wyjazd w obecnym sezonie Arkowcy udadzą się do Gdańska, gdzie w sobotę o 17:00 zmierzą się z obecnym liderem Ekstraligi – Lechią Gdańsk.

W naszej drużynie przed najbliższym meczem nastroje są doskonałe. W poniedziałek rugbiści Arki odprawili w Pucharze Polski Czarnych Pruszcz Gdański, nie pozwalając przyjezdnym na zdobycie ani jednego punktu. Jednak zespół z Gdańska to rywal zupełnie innej kategorii wagowej, a zwycięstwo na pewno nie przyjdzie tak łatwo jak w ostatnim spotkaniu.
Nasi gracze swojej szansy będą upatrywali w osłabieniu czerwonymi kartkami gospodarzy. W meczu II kolejki w Krakowie Robert Kuźmiński i Robert Kwiatkowski zostali wykluczeni z gry i nie zagrają w sobotniej potyczce z żółto-niebieskimi. „Lwy” przewodzą w tabeli z dwoma zwycięstwami na koncie i dwoma punktami bonusowymi. Dodatkowym atutem gdańszczan będzie też stadion przy ulicy Traugutta na który „Lwy” przeniosły się w obecnym sezonie z Oliwy.

Trener „Buldogów” Maciej Stachura zapowiada walkę o zwycięstwo.
- To na pewno będzie bardzo trudne spotkanie. Raz że derbowe, dwa że na wyjeździe. My jednak chcemy pokazać, że potrafimy Lechię pokonać nie tylko u siebie, ale też przy Traugutta. Będziemy walczyć o zwycięstwo. Najważniejsze będzie nastawienie do gry, determinacja oraz uważna gra bez błędów i dobre wykonywanie stałych fragmentów – podsumował trener naszej drużyny.
Derbowe spotkania zawsze mają swój charakterystyczny i wyjątkowy charakter. Miejmy nadzieję, że na boisku w sobotę zobaczymy tylko sportową walkę a zatem emocjonujące i ciekawe spotkanie. Dla naszej drużyny to także pierwsze spotkanie na wyjeździe, a więc czas na pierwsze punkty z innych boisk niż tylko Narodowy Stadion Rugby.

Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingowania żółto-niebieskich podczas meczu derbowego. Sobota. 17:00, stadion przy ul. Traugutta. Wstęp wolny.
Wyników ostatnich meczów z Lechią:
V runda Ekstraligi: RC Lechia Gdańsk – RC Arka Gdynia 30:13 (24:8)
XII runda Ekstraligi: RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk 22:7 (11:0)
Półfinał Ekstraligi: RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk 41:28 (29:15)

Pozostałe mecze III rundy Ekstraligi:

Budowlani S.A. Łódź – AZS-AWF Warszawa
RC Orkan Sochaczew – KS Posnania Poznań
KS Budowlani Lublin – RzKS Juvenia KrakówRSS sponsorzy

System FALA jednak od lipca. Wzrosty cen biletów mają być niższe, niż zapowiadano
Jak podaje portal gdańsk.pl, system Fala ma rozpocząć działalność na […]
czw, lut 02, 2023
Dziennik Bałtycki