arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka wyrusza w górę tabeli

Piątek, 30 września 2011 10:00

 
Po tygodniowej przerwie na ekstraligowe boiska powrócą rugbiści w Polsce. Arka Gdynia w sobotę o godz. 16:00 zmierzy się na Narodowym Stadionie Rugby z Budowlanymi Lublin. Do ciekawego starcia dojdzie w Łodzi, gdzie Budowlani Łódź podejmą Lechię Gdańsk, a wynik tego spotkania może mieć największy wpływ na układ tabeli.
 
„Buldogi” ostatnim meczem z Lechią Gdańsk zakończyły mecze z czołówką ligi ubiegłego sezonu. Z trzech rozegranych meczów dwa zakończyły się zwycięstwem naszej drużyny. Tylko Budowlani Łódź, obecni wicemistrzowie okazali się lepsi od naszych graczy.
Budowlani z Lublina to drużyna, która ostatecznie w poprzednim sezonie zajęła czwartą pozycję przegrywając półfinał z Budowlanymi Łódź.
Lublinianie w obecnych rozgrywkach posiadają taki sam bilans zwycięstw i porażek jak Arkowcy: dwie wygrane i jedną porażkę. Jednak ten dorobek plasuje lublinian wyżej w tabeli Ekstraligi o dwa miejsca. Dzięki wygranej z bonusem z Juvenią Kraków mają na swoim koncie dziesięć punktów, czyli o jeden więcej od żółto-niebieskich. Dotychczasowy dorobek Arkowców to dziewięć punktów i piąte miejsce w tabeli, które jak się wydaje nie jest adekwatne do wyników odnoszonych przez naszych w rundzie jesiennej.
Zwycięstwo w derbach dało nową siłę naszej drużynie i wierzymy, że od meczu z zespołem Budowlanych Arka rozpocznie swój rejs w górę tabeli.
Szansa na zmianę piątej, niekorzystnej pozycji nadarzy się jutro. „Buldogi” wygrywając z bonusem i przy korzystnych wynikach z innych meczów, mogą nawet zapewnić sobie pozycję lidera Ekstraligi. „Buldogi”, które w poprzednim sezonie dwa razy wygrywały z Budowlanymi na pewno są faworytem sobotniego spotkania i każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie uznany za sensacyjny.
Ten mecz będzie szczególny dla naszego zawodnika Rafała Szrejbera, który w letniej przerwie transferowej zamienił Lublin na Gdynię.
- Na pewno będzie to inny mecz, to dziwne uczucie. Pierwszy raz zagram przeciwko swoim niedawnym kolegom z Lublina. Obiecali mi w sobotę koniec kariery (śmiech), więc pewnie nakręcają się na mnie. Często gadamy ze sobą, odszedłem do Arki w zgodzie, wiadomo koledzy kolegami, ale na boisku każdy walczy o zwycięstwo dla swojej drużyny – podsumował Rafał.

Również jutro na NSR zagrają zawodnicy Arki II. W drugim meczu w siebie zmierzą się z BBRC Łódź. Stawką tego spotkania będzie pierwsze zwycięstwo w pierwszoligowych rozgrywkach. Ani zawodnicy drugiej drużyny Arki, ani łodzianie nie wygrali jeszcze żadnego spotkania. W tym meczu trudno wskazać faworyta, ponieważ zespół z Łodzi jest również beniaminkiem I ligi. My natomiast wierzymy, że to nasi jutro będą górą i zdobędą pierwsze punkty za zwycięstwo.

Zapraszamy na Narodowy Stadion Rugby w sobotę:
16:00 Arka Gdynia – Budowlani Lublin 16:00
18:00 Arka II Gdynia – BBRC Łódź
WSTĘP WOLNY

IV kolejka Ekstraligi pozostałe mecze:
RzKS Juvenia Kraków – RC Orkan Sochaczew
Budowlani S.A. Łódź – RC Lechia Gdańsk
AZS-AWF Warszawa – KS Posnania Poznań

IV kolejka I ligi pozostałe mecze:
Ogniwo Sopot – Czarni Pruszcz Gdański
MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa
RSS sponsorzy

Marcelina Zawadzka sporo podróżuje. Dokąd wybrała się w 2023 roku? Zobaczcie galerię zdjęć
Marcelina Zawadzka sporo podróżuje i czasami relacjonuje to w mediach […]
śr, lut 01, 2023
Dziennik Bałtycki