arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka wygrała z Budowlanymi Lublin

Sobota, 1 października 2011 13:27

 

Arka Gdynia odnosi trzecie zwycięstwo w tym sezonie pokonując na Narodowym Stadionie Rugby Budowlanych Lublin 28:13 (14:3). Dzięki tej wygranej „Buldogi” przesunęły się na trzecie miejsce w tabeli Ekstraligi.

Wynik sobotniego spotkania szybko otworzyli goście, którzy już w drugiej minucie wykorzystali rzut karny i wyszli na prowadzenie 0:3. Arka jednak nie pozostała dłużna i po kolejnych czterech minuta prowadziła 5:3, a zdobywcą pierwszych punktów dla naszych był Krzysztof Korbolewski. Dwójkę dorzucił Tsiklauri i żółto-niebiescy prowadzili 7:3. Dalsza gra w pierwszej części spotkania nie układała się ani gospodarzom, ani przyjezdnym. Ataki obu drużyn kończyły się niepowodzeniem głównie za sprawą dobrej gry w obronie obu drużyn. Przełamanie nastąpiło dopiero w 40. minucie. Marcel Zembroń, który urwał się obrońcom z Lublina pognał w pole punktowe i zdobył piątkę dla Arki, a Beka Tsiklauri ponownie wykorzystał podwyższenie i na przerwę Arka schodziła z prowadzeniem 14:3.
W drugiej części spotkania gra stała się bardziej wyrównana co zaowocowało punktami dla obu zespołów. Najpierw duet Korbolewski i Tsiklauri ponownie wpisali się na listę punktową, a potem ta sztuka udała się graczom Budowlanych. Pierwsze punkty w drugiej połowie dla lublinian zdobył Michał Jabłoński z przyłożenia, a podwyższenie wykorzystał Piotrowicz, doprowadzając do stanu 21:13. Kolejne minuty to znowu gra głównie w środku pola i nieudane próby ataku żółto-niebieskich. Dobrze broniący przyjezdni zmuszali graczy Arki do błędów, które nie pozwalały na zdobycie czwartego, dającego punkt bonusowy przyłożenia. Upór Budowlanych przyniósł rezultat w 67. minucie w postaci rzutu karnego, który pewnie wykorzystał Wojciech Piotrowicz, dając swojej drużynie dystans tylko siedmiu punktów do Arki. Wizja ewentualnych punktów z przyłożenia i podwyższenia i tylko jednopunktowe prowadzenie naszych, zmobilizowała „Buldogów” do walki o zwycięstwo do końca. Ambitna gra opłaciła się naszym, którzy pięć minut przed końcem spotkania odskoczyli na 15 punktów. Tym razem główną rolę odegrali gruzińscy gracze naszej drużyny Kvernadze i Tsiklauri dając kolejno pięć i dwa punkty oraz ustalając wynik spotkania na 28:13. Arce udało się zażegnać niebezpieczeństwo i bezpieczny dystans punktowy.
Arka wygrała po raz trzeci w tym sezonie i przeskoczyła w ligowej tabeli o dwa miejsca w górę, jednak styl gry naszego zespołu, zwłaszcza w drugiej połowie meczu pozostawiał wiele do życzenia. Ambitna walka do końca znowu pozwoliła „Buldogom” cieszyć się ze zwycięstwa.

Arka Gdynia – Budowlani Lublin 28:13 (14:3)
sędziowali: Szczepański, Jarowicz
Punkty Arka: Korbolewski (10), Tsiklauri (8), Zembroń (5), Kvernadze (5)
Punkty Budowlani: Piotrowicz (8), Jabłoński (5)
widzów: 400

Arka: Ruszkiewicz Wojciech, Kałduński Dawid, Wilczuk Marcin, Skindel Marek, Andrzejczuk Robert, Madajewski Bartosz, Nowak Paweł, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Tsiklauri Beka, Korbolewski Krzysztof, Szrejber Rafał, Chromiński Konrad, Zembroń Marcel, Kvernadze Sergo oraz Bojke Piotr, Bartkowiak Daniel, Raszpunda Kazimierz, Podolski Daniel, Mikołajczyk Kamil, Krieczun Stanisław, Plichta Mateusz.

Budowlani Lublin:
Chróściel Adrian, Pietrkiewicz Michał, Nojszewski Piotr, Kędra Michał, Król Wojciech, Jasiński Bartłomiej, Niedźwiecki Stanisław, Jasiński Jakub, Stelmach Jakub, Piotrowicz Wojciech, Jabłoński Michał, Skałecki Piotr, Psuj Piotr, Walaszek Kamil, Węzka Michał oraz Berestek Sebastian, Kędra Krzysztof, Frątkak Patryk, Wojnowski Tomasz, Łukaszek Bartłomiej, Filipczak Kacper, Dzioch Marcin.

Składy meczowe w formacie PDF.

Więcej zdjęć w galerii.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki