arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka rozpoczyna rundę rewanżową

Piątek, 4 listopada 2011 17:14

 
Już jutro „Buldogi” rozegrają VIII kolejkę Ekstraligi rugby. Meczem z AZS-AWF Warszawa rugbiści naszej drużyny rozpoczną rundę rewanżową. Pierwsza wiosenna kolejka awansem zostanie rozegrana jeszcze w tym roku.

Żółto-niebiescy do Warszawy udadzą się w sobotę rano. O 13:00 rozpocznie się ostatnie ekstraligowe spotkanie w tym roku. Nasza drużyna jest zdecydowanym faworytem sobotniego meczu i to spotkanie musi po prostu wygrać, aby zachować fotel wicelidera Ekstraligi przed zimową przerwą w rozgrywkach.
Zadanie to wydaje się stosunkowo łatwe, tym bardziej, że jak dotąd Akademicy wygrali tylko jedno spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej i z dorobkiem tylko pięciu punktów zajmują dopiero przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Jak dotąd gospodarzom jutrzejszego meczu udało się pokonać najsłabszy zespół Ekstraligi – Juvenię Kraków, z którą Arka Gdynia tydzień temu wygrała aż trzydziestoma punktami.

 
- Jedziemy w roli faworyta, ale to nie wprowadza rozluźnienia w nasze szeregi. Chcemy w dobrym stylu zakończyć tegoroczne rozgrywki i pewnie wygrywając jutrzejsze spotkanie. Taki cel stawiam przed naszymi graczami, tym bardziej, że za tydzień mamy jeszcze pucharowe spotkanie z Ogniwem Sopot. Dopiero wtedy będziemy myśleć o zasłużonych urlopach – zapewnia trener „Buldogów” Maciej Stachura.

W pierwszej kolejce obecnych rozgrywek, Arkowcy wygrali z warszawiakami 27:6 (10:6), chociaż to nie było łatwe spotkanie. Szczególnie w pierwszej połowie gra naszej drużyny się nie układała po myśli graczy i trenera. Szalę zwycięstwa żółto-niebiescy zdołali przechylić na swoją korzyść dopiero w drugiej połowie.
Beniaminkowi rozgrywek wyraźnie nie idzie w Ekstralidze i do końca będą walczyć o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Arkowcy natomiast muszą myśleć o utrzymaniu fotelu lidera, tym bardziej, że Lechia Gdańsk ma wciąż realne szanse na wyprzedzenie naszej drużyny.

Za naszych graczy trzymamy kciuki i liczymy na powtórzenie wyniku z meczu pierwszej kolejki Ekstraligi. Zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie w czasie meczu.

Pozostałem mecze VIII kolejki Ekstraligi:
KS Posnania Poznań – RC Lechia Gdańsk sobota 13:00
RzKS Juvenia Kraków – Budowlani S.A. Łódź sobota 13:00
RC Orkan Sochaczew – KS Budowlani Lublin niedziela 13:00

I kolejka Ekstraligi:
Arka – AZS AWF Warszawa 27:6 (10:6)
Punkty dla Arki zdobywali: Szrejber Rafał 5, Kvernadze Sergo 5, Dąbrowski Paweł 5, Dąbrowski Mateusz 5, Nowak Paweł 5, Tsiklauri Beka 2.

 RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
sob, lut 04, 2023
Dziennik Bałtycki