arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Wysokie zwycięstwo na zakończenie Ekstraligi

Sobota, 5 listopada 2011 11:27

 

Arka Gdynia zakończyła tegoroczne występy w Ekstralidze rugby wysokim zwycięstwem nad AZSem AWFem Warszawa 62:19 (31:5).

Sobotnie spotkanie od początku toczyło się pod dyktando żółto-niebieskich. Szybko zdobyte punkty odtworzyły wynik spotkania już w piątek minucie spotkania. Jako pierwszy na listę wpisał się Marek Skinder zdobywając pierwsze przyłożenie dla naszej drużyny. Następne dwa punkty dołożył wracający do gry po kontuzji Dawid Banaszek.
Kolejne przyłożenia dla naszej drużyny przyszły dosyć szybko. „Buldogi” cieszyły się z kojonych piątek w 14., 15., 30., i 34. minucie, a punkt bonusowy nasi zapewnili sobie bo trzydziestu minutach gry. Niestety z pięciu przyłożeń w pierwszej połowie meczu tylko dwa razy udało się wykorzystać podwyższenia. Akademicy przebudzili się dopiero w 25. minucie gry zdobywając jedyne przyłożenie, jednak nie wykorzystując, podwyższenia. Do przerwy Arkowcy zasłużenie prowadzili 31:5.
Druga połowa ponownie rozpoczęła się od punktów naszej drużyny. Konrad Chromiński przykładając piłkę polu punktowym AZS już w 42. minucie spotkania dołożył kolejne pięć punktów. Podwyższył Dawid Banaszek i wynik ustalił się na 38:5.
Kolejne dwadzieścia minut to pokaz gry Pawła Nowaka. „Junior” trzykrotnie przykładał piłkę w polu punktowym warszawiaków, jednak podwyższenia udało się wykorzystać naszym tylko raz. Ostatnie punkty w meczu dla naszej drużyny zdobyli Daniel Podolski i Dawid Banaszek zdobywając odpowiednio pięć i dwa punkty.
Akademincy w drugiej części gry do głosu doszli dwukrotnie. Najpierw w 68. minucie zdobywając przyłożenie i podwyższenie i ponownie tuż przed zakończeniem meczu zdobywając ponownie łącznie siedem oczek.

Arka meczem w Warszawie bardzo udanie zakończyła jesienne występy na ekstraligowych boiskach. Przed przerwą zimową nasza drużyna zajmuje drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 33 punktów. Na następny mecz w najwyższej klasie rozgrywkowej „Buldogi” wybiegną dopiero w marcu.

AZS AWF Warszawa – Arka Gdynia 19:62 (5:31)
sędziował: Janeczko

Punkty AZS: Łukasiewicz 5, Osiadacz 5, Grygułło 4, Plichta 5.
Punkty Arka: Skindel 5, Banaszek 12, Madajewski 5, Kvernadze 15, Chromiński 5, Nowak 10, Dąbrowski Paweł 5, Podolski 5.

Arka: Ruszkiewicz Wojciech, Podolski Daniel, Bartkowiak Daniel, Skindel Marek, Nowak Paweł, Madajewski Bartosz, Perzak Karol, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Korbolewski Krzysztof, Szrejber Rafał, Kvernadze Sergo, Sirocki Szymon, Simionkowski Kamil oraz Zdunek Arkadiusz, Obrycki Michał, Mikołajczyk Kamil, Kiersnowski Bartosz, Chromiński Konrad, Krieczun Stanisław, Dąbrowski Mateusz.

 
 
Więcej zdjęć w galerii.
Foto: Krzysztof Białowąs / swiatrugby.pl
 
 RSS sponsorzy

Kto nie powinien pić energetyków? Dla nich ten napój może być zagrożeniem
W ostatnich dniach głośno zrobiło się w Polsce na temat […]
czw, lut 09, 2023
Dziennik Bałtycki