Arka przegrała w Sopocie

Sobota, 12 listopada 2011 10:50

Arka Gdynia zakończyła tegoroczne rozgrywki porażką w pucharowym spotkaniu z Ogniwem Sopot 5:10 (5:7). Pomimo niespodzianki sprawionej przez gospodarzy sobotniego meczu „Buldogi” nie straciły jeszcze szansy na awans do półfinału Pucharu Polski.

Publiczność zgromadzona na stadionie przy ul. Jana z Kolna po końcowym gwizdku mogła być zawiedziona. Obie drużyny w ciągu osiemdziesięciu minut gry zdołały zdobyć zaledwie piętnaście punktów. Mecz dobrze zaczęli żółto-niebiescy, ale po piętnastominutowej przewadze na boisku do głosu doszli gracze Ogniwa, którzy jako pierwsi zdobyli punkty w meczu. Przyłożenie dla graczy z Sopotu zdobył Paweł Schulte-Noelle, a Robert Rogowski dołożył dwójkę z podwyższenia. Arka zdołała odpowiedzieć przyłożeniem w końcówce pierwszej połowy. Dawid Banaszek dał pięć, jak się okazało później jedynych, punktów naszej drużynie.
Drugą połowę ponownie dobrze rozpoczęli Arkowcy, ale ponownie gra naszej drużyny się nie układała. Gracze Ogniwa powiększyli swoją zdobyć punktową o trójkę z rzutu karnego wykorzystanego przez Rogowskiego. „Buldogi” mimo walecznej postawy i kilku okazji do zdobycia punktów nie zdołali wykończyć żadnej ze swoich akcji.
Niska skuteczność, słabe rozgrywania piłki w autach i wiele drobnych błędów naszych rugbistów sprawiło, że nie mogliśmy dzisiaj cieszyć się ze zwycięstwa.

Przegrywając w Sopocie Arkowcy nie straci jednak szansy na awans do półfinału. Losy awansu jednak pozostają teraz w rękach rugbistów Czarnych i Lechii, ponieważ to od wyniku drugiego meczu w naszej grupie zależy udział w dalszych rozgrywkach PP. Jeśli Czarni Pruszcz Gdański sensacyjnie wygrają z brązowym medalistą ubiegłego sezonu, „Buldogi” pożegnają się z pucharami. Arka przegrywając z Ogniwem i z dorobkiem siedmiu punktów nadal zajmuje drugie, dające awans, miejsce w tabeli grupy północnej PP.

Maciej Stachura powiedział po meczu:
Czterech zawodników pojechało na kadrę seniorska i młodzieżową, ale to nas nie usprawiedliwia, bo nawet w tym osłabionym składzie powinniśmy sobie w Sopocie poradzić. Zagraliśmy słabe zawody, nie tylko jedna osoba, ale parę osób. Przegraliśmy zasłużenie.

Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 10:5 (7:5)
sędziowali: Jarowicz, Szostek, Szczepański