arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

„Buldogi” trenują sztuki walki

Środa, 18 stycznia 2012 17:21

 
W przygotowaniach do rundy wiosennej rugbiści Arki nie skupiają się tylko na bieganiu z piłką po boisku czy przerzucaniu kilogramów na siłowni, ale też mają okazję sprawdzić się w innych dyscyplinach sportu. Aby przerwać monotonią ciężkich treningów trener „Buldogów” wprowadza także zajęcia ze spinningu oraz sztuk walki.
- Jest okres przygotowawczy i musimy zrobić dużo pracy wytrzymałościowej i siłowej, która na pewno nam się przyda. Chcemy też trochę urozmaicić chłopakom ten okres. Stąd pomysł na zapasy, elementy MMA i sztuk walki oraz spinning. Tym bardziej, że wiele tych elementów czy sytuacji zdarza się na boisku w meczu, mam nadzieję, że te zajęcia przełożą się na naszą lepszą grę – powiedział po treningu Maciej Stachura.

Zawodnicy naszej drużyny spotykają cię raz w tygodniu na zajęciach z elementów sztuk walki w Energy Club.
- Chcę im pokazać coś troszeczkę innego, dać trochę odmiany. Trenujemy trochę zapasów, brazylijskiego ju-jitsu, boksu muay thai. W rugby jest bardzo wiele elementów podobnych do zapasów i to widać. Rugbiści Arki bardzo dobrze wypadają właśnie w zapasach, w tym elemencie są zdecydowanie najlepiej przygotowani. Pracujemy jeszcze nad przygotowaniem fizycznym: siła, kondycja i szybkość. W dzisiejszym sporcie bardzo ważne i decydujące są wytrzymałość i dynamika. Pierwszy raz pracowałem z rugbistami Arki i jestem bardzo zadowolony, jestem pod wielkim wrażeniem – podsumował Maciej Kartawik, trener sztuk walki w Energy Club.

Drugą nowością w treningach rugbistów Arki są również zajęcia ze spinningu. Prawie godzinne ćwiczenia na rowerach dają mocno w kość naszym zawodnikom. Nie jest to, jakby się mogło wydać, jazda spacerowa, ale trudny etap górski z wieloma podjazdami i zmienną intensywnością. Trenerzy Energy Clubu zmuszają naszych graczy to wysiłku porównywalnego z meczem ligowym często zmieniając tempo jazdy i obciążenie.

 
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.
 RSS sponsorzy

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.