arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Buldogi zagrają w półfinale PP

Poniedziałek, 12 marca 2012 13:40

Arka Gdynia zachowała drugie miejsce w tabeli grupy północnej Pucharu Polski, dające awans do dalszej fazy rozgrywek. Było to możliwe dzięki korzystnemu dla naszej drużyny, wynikowi meczu pomiędzy Czarnymi Pruszcz a Lechią Gdańsk 19:27 (12:10). Porażka tych pierwszych w niedzielnym meczu sprawiła, że biało – zieloni umocnili się na pierwszym miejscu, nasza drużyna pozostała na drugim, a Czarni pozostali na miejscu ostatnim.
Przed ostatnią kolejką w fazie grupowej PP, dalszy udział Arki w tegorocznej edycji tych rozgrywek nie zależał już od graczy naszej drużyny, ale właśnie od wyniku niedzielnego spotkania w Pruszczu Gdańskim.
Żółto-niebiescy zajmowali drugie miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. W trzech rozegranych grach pucharowych Arka odniosła jedno zwycięstwo i dwie porażki: RC Arka Gdynia – Czarni Pruszcz Gdański 19:0056:0 (35:0), RC Arka Gdynia – RC Lechia Gdańsk 28:31 (17:10), Ogniwo Sopot – RC Arka Gdynia 10:5 (7:5). Ten niekorzystny bilans gier spowodował, że myśląc o kontynuacji gry musieliśmy spoglądać na wynik meczu pomiędzy Czarnymi a Lechią.
Zwycięstwo gdańszczan, którzy byli faworytem, a którzy i tak już byli pewni swojego udziału w półfinale, nam zapewniało grę w półfinale. Lechia Gdańsk, po trzech grach pucharowych z dorobkiem czternastu punktów pozostała liderem grupy północnej. Ewentualna wygrana Czarnych, którzy przed ostatnim meczem tej grupy zajmowali ostatnie miejsce posiadając cztery punkty i sprawienie niespodzianki za jaką należałoby uznać ogranie „Lwów”, spowodowałaby przeskoczenie Czarnych z czwartego na drugie miejsce w tabeli i spadek naszej drużyny na miejsce trzecie, nie promowane awansem do dalszej fazy rozgrywek.
W meczu półfinałowy, który zaplanowano na 02/03.06.2012r., Arka zagra z Budowlanymi Łódź.

Pary półfinałowe PP:
RC Lechia Gdańsk – Orkan Sochaczew
Blachy Pruszyński Budowlani S.A. Łódź – RC Arka Gdynia

Tabela grupy północnej:

    mecze punkty
1.
 RC Lechia Gdańsk
3
14
 2.  RC Arka Gdynia
3 7
3.  Ogniwo Sopot
3 5
4.  Czarni Pruszcz Gdański
3 4
 

Wszystkie dotychczasowe wyniki Pucharu Polski.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki