arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

BULDOGI ROZPOCZYNAJĄ WIOSNĘ

Czwartek, 22 marca 2012 14:57

W najbliższy weekend po prawie pięciomiesięcznej przerwie na ekstraligowe boiska powrócą rugbiści Arki i innych drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed graczami naszej drużyny na tą runda trudne zadanie: obrona mistrzowskiego tytułu. Jednak najbliższa kolejka ligowa nie będzie pierwszą serią gier zaplanowaną na rundę wiosenną. Pierwsze mecze zostały rozegrane awansem w listopadzie ubiegłego roku. Nasza drużyna wysoko wygrała mecz w ramach VIII kolejki Ekstraligi Rugby z AZS-AWFem Warszawa 62:19 (31:5).
Kalendarzowa wiosna dla Arkowców zaczyna się od mocnego uderzenia. Dwie najbliższe gry będą najtrudniejszymi w fazie zasadniczej rozgrywek. „Buldogom” najpierw przyjdzie się zmierzyć, w najbliższą sobotę, z Budowlanymi Łódź na ich terenie, a tydzień później z Lechią Gdańsk. Obie te drużyny aspirują do odebrania nam mistrzowskiego tytułu i realnie patrząc na Ekstraligę są jedynymi, które mogą zagrozić nam w obronie tego medalu.

Żółto-niebiescy swoje przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli już w grudniu pracując kolejno nad wytrzymałością, budowaniem masy i siły, następnie nad budowaniem mocy i dynamiki. Tak wczesne przygotowania były spowodowane właśnie dwoma ciężkimi grami na początku rundy. Ostatnim etapem przygotowań było zgrupowanie w Cetniewie, w czasie którego rugbiści Arki pracowali głównie nad taktyką.
W składzie naszej drużyny zaszły znacze zmiany. Po kontuzjach wracają Jacek Wojaczek, Rafał Kwiatkowski, Kamil Simionkowski i Mariusz Motyl oraz Piotr Olejniczak, który po ponad półtorarocznej przerwie wraca do gry. Tych doświadczonych graczy bezsprzecznie należy uznać za wzmocnienie naszej drużyny. Do „Buldogów” dołączyli również Michał Kędra oraz Jakub Jasiński, których Arka pozyskała z Budowlanych Lublin. W nadchodzącej rundzie szansę gry na pewno otrzymają również zawodnicy, którzy spędzili mniej minut na boisku, a którzy dobijają się do pierwszego składu. Z Arki odszedł natomiast Paweł Nowak, który zasilił szeregi Lechii Gdańsk.

Nasz najbliższy rywal, Budowlani, to drużyna z najlepszym bilansem zwycięstw w Ekstralidze w tym sezonie. W rozegranych do tej pory ośmiu meczach nie przegrali ani razu. W przerwie zimowej w składzie wicemistrzów nie zaszły większe zmiany, do składu z jesieni dołączył jedynie Marek Grabowski, brat Władysława, rugbisty występującego już w drużynie z Łodzi. Budowlani przed rozgrywkami przygotowywali się na zgrupowaniu w Spale, a także rozegrali serię meczów sparingowych m.in. z Orkanem Sochaczew oraz z BBRC Łódź, również nie przegrywając ani razu. Ostatnim akordem przygotowań łodzian do ligi był zaległy mecz Pucharu Polski, w którym łodzianie nie dali żadnych szans Orkanowi Sochaczew wygrywając 79:12 (36:0).
Arka i Budowlani spotkali się pierwszy raz w tym sezonie w II rundzie. 04. września 2011r. w Gdyni „Buldogi” uległy Budowlanym 13:26 (10:16). Było to jak dotąd jedyne przegrane przez naszą drużynę spotkanie w lidze w tym sezonie.

Początek meczu z Budowlani w sobotę o godzinie 15:00. Zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie internetowej.

Pozostałe mecze IX rundy Ekstraligi:
RC Orkan Sochaczew – AZS-AWF Warszawa, sobota 15:00
RC Lechia Gdańsk – RzKS Juvenia Kraków, sobota 16:00
KS Budowlani Lublin – KS Posnania Poznań, sobota 13:00

__________________________________________________________________________________
II runda Ekstraligi Rugby – 04.09.2011
RC Arka Gdynia – Budowlani Łódź 13:26 (10:16)
Punkty Arka: Tsiklauri 8, Szrejber 5.
Punkty Budowlani: Sokhadze 16, Gabunia 5, Gugushvili 5.

Arka Gdynia: Ruszkiewicz Wojciech (41′ Bartkowiak Daniel), Bachurzewski Craig (72′ Bojke Piotr), Wilczuk Marcin, Skindel Marek, Andrzejczuk Robert, Karol Perzak, Raszpunda Kazimierz (64′ Zdunek Arkadiusz), Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz (70′ Krieczun Stanisław), Tsiklauri Beka, Korbolewski Krzysztof (70′ Plichta Mateusz), Podolski Daniel, Chromiński Konrad, Kvernadze Sergo, Szrejber Rafał oraz Madajewski Bartosz, Zembroń Marcel.

Budowlani Łódź: Królikowski Michał, Stolarz Sebastian, Grabski Paweł, Karpiński Piotr, Gabunia Merab, Gugushvili Davit, Grabowski Władysław, Mirosz Michał, Żórawski Łukasz, Sokhadze Teimuraz, Kaniowski Dariusz, Dułka Grzegorz, Łuczak Sebastian, Kozakiewicz Tomasz, Stępień Tomasz oraz , Pepliński Kamil, Skwarciak Dominik, Abashidze Mindia, Szczukocki Bartłomiej, Matyjak Mateusz, Fortuna Mariusz, Szyburski Przemysław.
RSS sponsorzy

Istotne zmiany w urlopach dla rodziców w 2022 roku! "Siła wyższa" powodem dnia wolnego. 5-dniowy urlop opiekuńczy zamiast 2 dni na opiekę?
Od 2022 roku zmienią się zasady urlopów dla rodziców. Wszystko […]
pt, gru 03, 2021
Dziennik Bałtycki