arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Maciej Stachura: Jesteśmy mocniejsi

Piątek, 23 marca 2012 19:11

 
Na niespełna 24 godziny przed pierwszym meczem w Ekstralidze Rugby na wiosnę rozmawiamy z trenerem Arki Gdynia, Maciejem Stachurą o przygotowaniu „Buldogów” do rozgrywek.

Jak Arka jest przygotowana do rundy wiosennej?
Maciej Stachura: Dobrze! Ciężko przepracowaliśmy okres przygotowawczy, który w dużej mierze był podporządkowany dwóm pierwszym meczom w Ekstralidze. Zaczęliśmy nasze przygotowania miesiąc wcześniej niż zwykle, bo już w grudniu. Pracowaliśmy pod okiem Dawida Juszczyka, fizjologa klubowego, specjalisty od treningu funkcjonalnego, który cały czas nadzorował i kontrolował proces treningowy. Jestem ciekawy jak, taki sposób pracy przerwie zimowej przełoży się na wyniki. Oczywiście nikt nie ma przepisu na sukces, my też nie, ale czekamy na dobre efekty pracy, którą wspólnie z drużyną wykonaliśmy. Jestem dobrej myśli.

Czy runda wiosenna będzie trudniejsza od jesiennej w kontekście obrony mistrzowskiego tytułu?
Myślę, że będzie łatwiejsza ponieważ na wiosnę zawsze gramy lepiej. Przerwa zimowa, która jest dłuższa od tej w okresie wakacyjnym, pozwala nam lepiej przygotować się do rozgrywek…

…ale mówi się, że tytuł łatwiej zdobyć niż go obronić!
Tak się mówi, ale naszym drugim, największym atutem są gracze Arki czyli szeroka kadra drużyny. Po kontuzjach wracają do grania Jacek Wojaczek, Mariusz Motyl, Rafał Kwiatkowski, Kamil Simionkowski, Marcin Malochwy oraz Piotr Olejniczak, który jest zdrowy po prawie dwuletniej przerwie spowodowanej poważną kontuzją. W pełni przygotowany jest Dawid Banaszek, który co prawda zagrał już na jesieni, ale teraz przepracował z nami cały okres przygotowawczy.
Mały też dużą grupę młodych zawodników, którzy grali mniej na jesieni, ale mocno dobijają się do pierwszego składu i stanowią silną konkurencję. Mam na myśli nie tylko Bachurzewskiego, Sirockiego czy Perzaka, których już widzieliśmy nie tylko w Gdyni, ale także np. juniora Mateusza Tuczyńskiego.

Arka jest mocniejsza kadrowo niż na jesieni?
Zdecydowanie tak!

Arka zaczyna mocno rundę wiosenną bo w dwóch pierwszych kolejkach zagra z najsilniejszymi w lidze…
Te pierwsze mecze mogą już ustalić kolejność w tabeli przed play-offami, co akurat jest ważne przy ewentualnym meczu finałowym. Drużyna, która jest wyżej po sezonie zasadniczym ma prawo organizacji u siebie meczu finałowego. Do rozegrania jeszcze wiele spotkań, ale wygrane na początku mogą zdecydować o naszym miejscu na koniec tej fazy. Dwa najbliższe spotkania w lidze pokażą też jak jesteśmy przygotowani na chwilę obecną i nad czym musimy popracować w dalszej części rozgrywek, aby dobrze wypaść w fazie pucharowej.
RSS sponsorzy

Pocztówka z Kataru #13. Sukces bez smaku. Nikt nie czeka na mecz z Francją
Czy trener Czesław Michniewicz osiągając największy sukces z reprezentacją Polski […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki