arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

BULDOGI GOTOWE NA DERBY! Sobota wolna

Piątek, 30 marca 2012 21:13

Rugbiści naszej drużyny treningiem w piątkowy wieczór zakończyli przygotowania do niedzielnego meczu derbowego z Lechią Gdańsk. Szkoleniowiec Arki, Maciej Stachura, dał w sobotę wolne swoim graczom na odpoczynek.
W ubiegły weekend żółto-niebiescy niepowodzeniem zakończyli pierwszą kolejkę ligową w tym roku. Po bardzo dobrym meczu z Budowlanymi, ale niestety przegranym 20:13, przed naszymi szansa na pierwsze zwycięstwo w dodatku w bardzo prestiżowym meczu.
- Mecz przegraliśmy ale po bardzo dobrej naszej grze – podsumował starcie  z łodzianami Maciej Stachura – Mecz z liderem układał się podobnie jak ostatnie derby w Gdańsku, Lechia była lepsza, ale nie wygrała. W Łodzi to my graliśmy lepiej, mieliśmy przewagę, ale po końcowym gwizdku nie cieszyliśmy się z wygranej. Zdecydowały o tym niewykorzystana sytuacja blisko pola punktowego, źle rozegrany aut w końcówce i niska skuteczność rzutów karnych – ocenił ubiegłotygodniowe spotkanie szkoleniowiec Arki.

Derby to zawsze wyjątkowe wrażenia i emocje a także mecz nie tylko o ligowe punkty. Stawką niedzielnego meczu nie będą tylko punkty w ligowej tabeli, w której Lechia wyprzedziła Arkę po ostatniej kolejce ligowej, ale również prestiż.
Jesienne mecz przy Traugutta w III kolejce ekstraligi zakończyły się zwycięstwem Arki 17:14 (7:14) i jak przystało na mecz derbowy pozostanie w pamięci kibiców na długo. Dramatyczna końcówka meczu i odpieranie ataków gdańszczan przez osiem minut doliczonego czasu gry dały żółto niebieskim wyjątkową radość zwycięstwa pomimo przewagi „Lwów” przez prawie cały mecz (więcej o meczu w Gdańsku).

- Czekamy na niedzielny mecz, chcieliśmy wygrać w Łodzi, ale nie udało się. Wierzymy w swoje umiejętności  i bardzo chcemy teraz wygrać u siebie dla naszej publiczności – zapowiada „Stachu” – Lechia po ostatniej wygranej w lidze ma pewną przewagę psychologiczną, ale my jesteśmy dobrze przygotowani, gramy równo i zespołowo.
W poprzedniej kolejce Ekstraligi „Lwy” rozniosły Juvenię Kraków aż 104:6 (59:0).  Do spotkania z Arką przystąpią podbudowani tą wygraną, ale też z debiutantem w składzie. Henry Faletonu Mauloa Bryce to łącznik ataku, który zaliczył występ reprezentacji Samoa oraz jest kluczowym graczem reprezentacji siódemkowej, a w roku 2011 z irlandzką drużyną Old Belvedere wygrywa dywizję 1A i zostaje Mistrzem Ulster Bank All-Ireland League.

„Buldogi” piątkowym treningiem zakończyły przygotowania do meczu w Ekstralidze. W tygodniu udało się przepracować cały przygotowany cykl treningowy więc sobota dla rugbistów Arki jest dniem wolnym. Maciej Stachura wzorem ubiegłego sezonu postanowił dać graczom dzień wolny na odpoczynek i złapanie świeżości. – Chcę żeby drużyna odpoczęła. W tym tygodniu ciężko pracowaliśmy, więc ten dzień jest wszystkim potrzebny. Potrzebny jest na wywołanie entuzjazmu i głodu gry – zakończył trener Arki.

Początek derbowego starcia gigantów w niedzielę o godzinie 15:00 na Narodowym Stadionie Rugby. Wstęp oczywiście wolny. Serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Górskiego.
RSS sponsorzy