arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Pora na zwycięstwo

Piątek, 13 kwietnia 2012 15:13

 
Arka Gdynia dzisiaj wyruszyła do Lublina, gdzie w sobotę w meczu XI rundy ekstraligi zmierzy się z Budowlanymi Lublin. Dla naszej drużyny, którą w tym roku nie wygrała jeszcze w lidze będzie to dobra okazja do odniesienia pierwszego zwycięstwa.
Nasz najbliższy przeciwnik zajmuje w tabeli szóste miejsce z bilansem trzech zwycięstw i aż siedmiu porażek. Ten słaby bilans wydaje się być dosyć zaskakujący tym bardziej, że lublinianie to uczestnik play-offów w ubiegłym sezonie. W wiosennych grach, tak samo jak nasz zespół też jeszcze nie wygrali. Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu są żółto-niebiescy, ale Maciej Stachura przestrzega przed bagatelizowaniem drużyny z Lubelszczyzny:
- Mecze z Budowlanymi są zawsze bardzo zacięte. Nam zawsze się tam gra ciężko, to były zawsze ciężkie boje z gospodarzami, wystarczy spojrzeć chociażby na wynik poprzedniego meczu na wyjeździe (Arka wygrała 13:5 przyp. red.). Chcemy wygrać i wszystko zrobimy, aby cieszyć się po meczy ze zwycięstwa. To nie będzie łatwe spotkanie.
W składzie „Buldogów” na jutrzejszy mecz znalazł się Jakub Jasiński, który w przerwie zimowej dołączył do Arki, a w meczu w Gdyni zagrał w drużynie Budowlanych.
- Będzie fajnie sprawdzić się w meczu z kolegami z byłej drużyny. Na pewno nie będzie żadnych złośliwości. Jest to dodatkowy bodziec, żeby dobrze zaprezentować się w meczu. To bardzo fajne uczucie zagrać znowu w Lublinie. Mam nadzieję że dostanę szansę gry od trenera. Z graczami Budowlanych widziałem się kilka dni temu, ale nie rozmawialiśmy o meczu. Wiem, że maja swoje problemy ze składem, ale nie odpuszczą i będą walczyli. Grając dla Budowlanych oddałem wiele serca i nie obawiam się złego przyjęcia – powiedział naszej stronie Kuba.

Arkowcy wyruszyli w drogę już dzisiaj po popołudniowym treningu. Noc spędzą w okolicy Lublina i przed południem udadzą się na stadion Budowlanych.
Początek meczu w Lublinie w sobotę o godz. 13:00. W czasie meczu zapraszamy do śledzenia wyniku na żywo na naszej stronie.

Pozostałe mecze XI rundy Ekstraligi:
RC Orkan Sochaczew – RzKS Juvenia Kraków, sobota 16:00
RC Lechia Gdańsk – Budowlani S.A. Łódź, sobota 15:00
KS Posnania Poznań – AZS-AWF Warszawa, niedziela 13:00


IV runda Ekstraligi Rugby – 01.10.2011 – Arka Gdynia – Budowlani Lublin 28:13 (14:3)
Punkty Arka: Korbolewski 10, Tsiklauri 8, Zembroń 5, Kvernadze 5
Punkty Budowlani: Piotrowicz 8, Jabłoński 5.

Arka: Ruszkiewicz Wojciech, Kałduński Dawid, Wilczuk Marcin, Skindel Marek, Andrzejczuk Robert, Madajewski Bartosz, Nowak Paweł, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Tsiklauri Beka, Korbolewski Krzysztof, Szrejber Rafał, Chromiński Konrad, Zembroń Marcel, Kvernadze Sergo oraz Bojke Piotr, Bartkowiak Daniel, Raszpunda Kazimierz, Podolski Daniel, Mikołajczyk Kamil, Krieczun Stanisław, Plichta Mateusz.

Budowlani Lublin: Chróściel Adrian, Pietrkiewicz Michał, Nojszewski Piotr, Kędra Michał, Król Wojciech, Jasiński Bartłomiej, Niedźwiecki Stanisław, Jasiński Jakub, Stelmach Jakub, Piotrowicz Wojciech, Jabłoński Michał, Skałecki Piotr, Psuj Piotr, Walaszek Kamil, Węzka Michał oraz Berestek Sebastian, Kędra Krzysztof, Frątkak Patryk, Wojnowski Tomasz, Łukaszek Bartłomiej, Filipczak Kacper, Dzioch Marcin.
RSS sponsorzy

Burze i deszcz w piątek 9 czerwca. Gdzie jest burza? Prognoza pogody na weekend od piątku 9.06.2023
Prognoza pogody na piątek 9 czerwca. Gdzie jest burza? Ostrzeżenie […]
pt, cze 09, 2023
Dziennik Bałtycki