arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Arka wygrała z Posnanią

Sobota, 12 maja 2012 09:33

 
Rugbiści naszej drużyny odnieśli czwarte zwycięstwo w rozgrywkach rundy wiosennej ekstraligi. Na wyjeździe w Poznaniu pokonali Posnanię 19:3 (14:3). Był to ostatni mecz wyjazdowy w fazie zasadniczej rozgrywek w tym sezonie.

Mecz dobrze zaczęli gospodarze broniący czwartego miejsca w tabeli. Już w drugiej minucie meczu skutecznie wykorzystali podyktowany rzut karny. Mateusz Adamski szybko wpisał się na listę punktujących i jak się okazało po końcowym gwizdku był jedynym graczem „Muszkieterów”, który w sobotę zdobył jakiekolwiek punkty dla swojej drużyny.

Mecz dobrze zaczęli gospodarze broniący czwartego miejsca w tabeli. Już w drugiej minucie meczu skutecznie wykorzystali podyktowany rzut karny. Mateusz Adamski szybko wpisał się na listę punktujących i jak się okazało po końcowym gwizdku był jedynym graczem „Muszkieterów”, który w sobotę zdobył jakiekolwiek punkty dla swojej drużyny.
„Buldogi” natomiast cierpliwie czekały na swoją okazję, szukając dogodnej drogi do pola punktowego przeciwników. Szansę na pierwsze punkty dla naszych w siódmej minucie meczu wykorzystał Rafał Kwiatkowski zdobywając pierwszą piątkę. Dawid Banaszek wykorzystał podwyższenie. Arkowcy szybko odrobili straty i dążyli do zdobycia kolejnych oczek. Po sześciu minutach gry żółto – niebiescy cieszyli się w kolejnego przyłożenia, którego autorem był Jakub Jasiński, który chwilę później musiał opuścić plac gry z powodu urazu kolana. W doliczonym czasie gry szansę na punkty mieli gracze Posnanii, ale „Buldogi” zdołały odeprzeć atak gospodarzy po ich aucie pięć metrów przed naszym polem punktowym.
W pierwszej połowie spotkania to Arkowcy przeważali i zasłużenie prowadzili. Druga połowa była bardziej wyrównana. „Muszkieterowie” napierali, ale na szczęście nieskutecznie. Szturmowe ataki gospodarzy sprawiły, że gracze naszej drużyny musieli się skupić na obronie zamiast na zdobywaniu kolejnych punktów. Ta sztuka udała się dopiero na trzy minuty przed zakończeniem meczu. Szymon Sirocki podał piłkę do dobrze ustawionego Pawła Dąbrowskiego, który następnie odrzucił ją do wbiegającego po skrzydle Kvernadze, który zakończył akcję „Buldogów” przyłożeniem.
Żółto – niebiescy wygrali mecz XIII kolejki na trudnym terenie ze względu na warunki gry postawione przez gospodarzy, ale również na nierówności na poznańskim boisku przy ul. Słowiańskiej.

 
Posnania Poznań – Arka Gdynia 3:19 (3:14)
sędziowali: Jarowicz, Rycewicz, Pantoł.
Punkty Poznania: Adamski 3.
Punkty Arka: Kwiatkowski 5, Banaszek 4, Jasiński 5, Kvernadze 5.
 
Arka: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek, Wilczuk Marcin (78′ Skindel Marek), Andrzejczuk Robert (56′ Perzak Karol), Kwiatkowski Rafał (62′ Kałduński Dawid), Jasiński Jakub (14′ Zdunek Arkadiusz), Raszpunda Kazimierz (45′ Bachurzewski Craig), Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Malochwy Marcin (74′ Plichta Mateusz), Olejniczak Piotr (67′ Sirocki Szymon), Szrejber Rafał, Simionkowski Kamil, Kvernadze Sergo.
 
2′ 3:0 Adamski
7′
3:5
Kwiatkowski
  3:7 Banaszek
13′
3:12 Jasiński
  3:14
Banaszek
     
77′
3:19 Kvernadze
 
 
 RSS sponsorzy

Kultowe przedmioty z lat 70., 80. i 90. powróciły. Niektóre są wiele warte! Zobacz, czy masz w domu te topowe sprzęty z PRL-u
Syfon z nabojami, lampa lava, kula disco, kasety, telefon z […]
śr, lut 01, 2023
Dziennik Bałtycki