Buldogi rozszarpały Smoki!

Sobota, 26 maja 2012 12:38

Arka Gdynia okazała się bezlitosna dla walczącej o utrzymanie w Ekstralidze Juvenii Kraków. Zaskoczenia nie było jeśli chodzi o wygraną, jednak wyjątkowy okazał się wynik sobotniego meczu, w którym „Buldogi” pokonały Juvenię 125:0 (68:0).
Arkowcy szybko zaczęli atakować, a pierwsze przyłożenie zdobyli już w drugiej minucie meczu. Łącznie w całym spotkaniu gracze naszej drużyny aż dziewiętnaście razy meldowali się w polu punktowym przyjezdnych, w pierwszej połowie dziesięć razy i w drugiej dziewięć. „Smoki” natomiast zdołały zagrozić naszej drużynie tylko dwa razy w całym spotkaniu, zbliżając się do pola punktowego oraz w 71. minucie gry, kiedy rzut karny zamienili na próbę kopa na słupy. Niestety nieudaną.
Można by powiedzieć, że sobotni mecz, ostatni w fazie zasadniczej, był jednostronny i bez historii. Jednak przejdzie do historii klubu ze względu na okazałą wysoką zdobycz punktową, która była najwyższa w piętnastoletniej historii naszego klubu.
Brawa należą się graczom Juvenii, którzy w mocno okrojonym składzie dotarli nad morze i pomimo miażdżącego wyniki walczyli do końca spotkania.
Wygrana ze „Smokami” nie mogła i nie zmieniła niczego w układzie tabeli Ekstraligi Rugby. Arka nadal zajmuje trzecie miejsce i w półfinale spotka się z Lechią Gdańsk. Pierwszy mecz za dwa tygodnie na Narodowym Stadionie Rugby. Najpierw jednak, w najbliższą sobotę,  naszą drużynę czeka wyjazdowy mecz półfinałowy Pucharu Polski z Budowlanymi w Łodzi.

Arka Gdynia – RzKS Juvenia Kraków 125:0 (68:0)
sędziowali: Jarowicz, Baniewicz, Śmielak
widzów: 300

Punkty Arka: Sirocki 10, Banaszek 38, Garkavyi 10, Wojaczek 5, Kwiatkowski 12, Motyl 10, Wilczuk 5, Lomakin 20, Dąbrowski 5, Perzak 5, Skindel 5.

Arka: Bartkowiak Daniel, Wojaczek Jacek, Wilczuk Marcin, Perzak Karol, Andrzejczuk Robert, Kwiatkowski Rafał, Lomakin Oleksandr, Dąbrowski Paweł, Szostek Łukasz, Banaszek Dawid, Sirocki Szymon, Szrejber Rafał, Garkavyi Sergii, Motyl Mariusz, Kvernadze Sergo oraz Kałduński Dawid, Zdunek Arkadiusz, Skindel Marek, Podolski Daniel, Plichta Mateusz, Simionkowski Kamil, Olejniczak Piotr.

Juvenia: Siemaszko Marcin, Głowacki Jerzy, Brice Martin, Tchorek Bartek, Krzypkowski Michał, Wilk Radosław, Mączka Maciej, Świadek Tomasz, Wieczorkiewicz Piotr, Gołębiowski Grzegorz, Sajdak Jakub, Szczepańki Szymon, Bielawski Jacek, Cyganik Kajetan, Zawojski Grzegorz oraz Pszyk Krzysztof.

Składy meczowe w formacie PDF.

2′ 5:0
Sirocki
  7:0
Banaszek
9′ 12:0
Garkavyi
  14:0
Banaszek
10′ 19:0
Sirocki
  21:0
Banaszek
13′ 26:0
Garkavyi
  28:0
Banaszek
19′ 33:0
Banaszek
  35:0
Banaszek
24′ 40:0
Wojaczek
  42:0 Banaszek
28′ 47:0
Kwiatkowski
  49:0
Banaszek
32′ 54:0
Motyl
  56:0
Banaszek
35′ 61:0
Wilczuk
40′ 66:0
Lomakin
  68:0
Banaszek

46′ 73:0
Dąbrowski
52′ 78:0
Lomakin
  80:0
Banaszek
53′ 85:0
Perzak
  87:0
Banaszek
65′ 92:0
Lomakin
69′ 97:0
Motyl
  99:0
Banaszek
74′
104:0 Skindel
  106:0 Banaszek
76′ 111:0 Lomakin
78′ 116:0
Banaszek
  118:0
Banaszek
80+2′ 123:0 Kwiatkowski
  125:0 Kwiatkowski

There is a problem with the feeds you entered. Go to our support page and we'll help you diagnose the problem.