arka gdynia rugby cash back
Jak to działa? ZAPISZ SIĘ!

Szymon Sirocki: muszę się jeszcze wiele uczyć

Niedziela, 10 czerwca 2012 14:54

 

Poniżej wywiad z Szymonem Sirockim rugbistą Arki, który w części ukazał się w piątek na oficjalnej stronie klubowej w Dzienniku Bałtyckim. Rozmawia Daniel Kisiel.

Rok temu jeszcze biegałeś i to bardzo szybko, teraz również biegasz, ale już z jajem pod pachą. To frapujące, opowiedz jak doszło do tej zmiany.
Rzeczywiście, do rugby przyszedłem z lekkiej atletyki. Biegałem (i wciąż biegam, tylko rzadziej) 100 i 200 metrów. Mieszkam na wsi, w Jeleńskiej Hucie, to dość daleko od Sopotu, a paliwo drogie i z własnej kieszeni, dlatego postanowiłem poszukać innej dyscypliny.

Ale dlaczego akurat rugby, dlaczego Gdynia?
Gdynia, bo od dziecka jestem kibicem Arki, wprawdzie byłem na jednym z treningów Lechii, ale wolę Gdynię. A rugby, bo…wszyscy odradzali mi ten sport, a to że sobie nie poradzę, a to że mnie połamią itd. A ja uparty jestem i tyle. Spróbowałem i…zostałem.

Po zaledwie roku treningu, grywasz już w zespole mistrzów Polski oraz reprezentacji siódemek, to ogromny progres – „sodówka ci nie odbiła”?
Jestem skromnym chłopakiem i nawet nie wiem co to jest. Ja na razie tylko szybko biegam i muszę się jeszcze wiele uczyć.

Przeszedłeś już chrzest rugbisty?
Tak, podczas powrotu z Krakowa z meczu z Juvenią. Było mnóstwo śmiechu i nie powiem ani słowa więcej. (śmiech)

To może z innej beczki – masz charakterystyczny warkoczyk i ksywkę „Baggio” – jesteś również piłkarzem?
W piłkę grałem od dziecka, warkoczyk zapuściłem podczas matury – właściwie bez powodu -  a ksywkę „Baggio” zyskałem w Arce. I tyle, nic szczególnego.

Co skromny „Baggio” robi w czasie wolnym, czyli zainteresowania poza rugbowe.
Czas wolny, którego praktycznie nie mam, dzielę pomiędzy dziewczynę, lekką oraz motory. Motocykle są moją pasją.

Rozwińmy może wątek dziewczyny, również lekkoatletki.
Tak, dziewczyna ma na imię Ola, biega przez płotki, spotykamy się od dwóch lat i pewnie już tak zostanie, ale konkrety chyba jeszcze nie w tym roku.

Jakie są twoje sportowe marzenia na ten rok.
Mistrzostwo Polski z Arką, no i żebym coraz szybciej poznawał tajniki rugby.
RSS sponsorzy

Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO 2.12.2022 r. MŚ 2022. Gdzie oglądać transmisję w TV i stream? Wynik meczu, online, relacja, kursy bukmacherów
Serbia - Szwajcaria NA ŻYWO. Serbia zagra w piątek (2.12.2022) […]
pt, gru 02, 2022
Dziennik Bałtycki